Jaká je příprava před první sezonou v Gambrinus lize?

Je náročná. Hrajeme ob den zápasy, a navíc se silnými soupeři, takže si můžeme vyzkoušet, na čem jsme.

Měli jste ani ne dva týdny volna. Máte dost sil na trénování?

Myslím, že kdybychom měli volno ještě delší, tak by to bylo horší. Při delší pauze by se tělo hůř dostávalo do tréninkového zápřahu. Mně to volno stačilo.

Na zkoušku přišlo několik nových hráčů. Jak je to náročné se s nimi sehrát?

Na zápasech je to vidět, že s nimi ještě nejsme sehraní. Jsou to ale dobří fotbalisté, akorát si musíme na sebe zvyknout. Uvidíme, kdo tady zůstane, jak si dokážeme spolu sednout, a všem ukážeme, že do první ligy patříme.

Soutěž začne ani ne za tři týdny. Máte dost času na sehrání?

Určitě. Kádr se až tak úplně nezmění. Pokud to má někdo v hlavě natolik srovnané, že se přizpůsobí týmu, tak se v pohodě rychle sehrajeme.

Co říkáte na los, který nemáte zrovna jednoduchý?

To jsme věděli, že to nebude jednoduché. Víc nás ale mrzí, že si na jaře nezahrajeme doma s některým z velkých soupeřů, jako třeba se Spartou nebo Plzní.

Na podzim pro vás bude domácí stadion v Brně, takže vlastně jakoby budete hrát pořád venku. Nebude to těžké?

To je jedno. My se musíme přizpůsobit. Chtěli jsme do ligy a věděli jsme, že to nebude ve Znojmě. Musíme se s tím poprat. Bude to sice trochu těžší, ale uděláme všechno pro to, abychom uspěli.

Do Znojma jste šel před osmi lety do třetí nejvyšší české soutěže. Podařilo se vám dostat až do té nejvyšší. Jaké to jsou pocity, něco takového zažít?

Ještě mi to pořádně moc nedochází, že jsme v první lize. Až nastoupím do prvního zápasu, tak si to asi všechno uvědomím. Je to velký skok z třetí do první ligy. Vypracovali jsme se a musíme dokázat, že na to máme.

Nebudou se vám třeba třepat kolena, až nastoupíte proti Spartě nebo Plzni?

Budou, protože já jsem takový posera. Trenér ví, že bývám nervózní. Vždycky to ale ze sebe nějak oklepu a je to dobré.