Pět posledních utkání čeká v červnu na fotbalisty v 1.A třídě. V 1.B třídě už jsou to jen čtyři utkání. Obě soutěže skončí předposlední červnový víkend. Náramně se daří Jevišovicím, které pokukují po postupu do krajského přeboru.

1.A třída

Miroslav – Dobšice 1:3 (0:1)

Branky: Princ 2, Stehlík, vlastní.

Postavení v tabulce: Miroslav 13., Dobšice 5.

Okresní derby se lépe povedlo hostům z Dobšic. Miroslav pod tíhou záchranářských bojů utkání nezvládla. „Asi měla svázané nohy kvůli tomu, že hraje o záchranu. Kromě prvních deseti minut jsme byli lepším týmem," prohlásil dobšický trenér Karel Drábek.

Dobšice doplatily především na nevyužité šance. „První poločas jsme byli lepším týmem. Hosté z ojedinělé akce dali na 1:0. My jsme nastřelili tyčku a několik dalších šancí nevyužili. Ve druhé půlce jsme se vrhli do útoku, ale bohužel se nám zranil brankář. Z brejků jsme dostali dva góly a za stavu 3:0 si hosté dali vlastní gól. Z naší strany to byla nervozita a hodně nepřesností," zhodnotil místopředseda miroslavských fotbalistů Jaroslav Máca.

Příští utkání: Rájec-Jestřebí – Miroslav, Dobšice – Vojkovice.

Jevišovice – Kunštát 2:1 (1:1)

Branky: Bend, Slušný – Španěl.

Postavení v tabulce: 1.

Suverén jarní části 1.A třídy skupiny A ještě neprohrál a dostal se tak na úplné čelo tabulky. „Když budeme hrát jako proti Kunštátu, který byl v tu dobu třetí, tak bychom do konce soutěže nemuseli prohrát," usmál se trenér Jevišovic Zdeněk Macháček. Postup do krajského přeboru Jevišovičtí nezavrhují.

„Není to otázka až tak pro mě, ale potřebovali bychom více peněz. Problém by mohl být i s umělým hřištěm, protože když je třicet nad nulou, tak se na umělé trávě hrát nedá. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Podle mě rozhodnou tři nadcházející kola," dodal kouč.

Příští utkání: Líšeň B – Jevišovice.

Hrušovany – Líšeň B 3:0 (1:0)

Branky: Kůra 3.

Postavení v tabulce: 8.

Hattrickem se blýskl Kůra, kterému na všechny góly nahrál hrající trenér Robert Koch. „Zaslouženě jsme vyhráli, herně jsme se zvedli a byl to náš nejlepší výkon na jaře," konstatoval Koch.

Příští utkání: Bořitov – Hrušovany.

Tasovice B – Bořitov 3:1 (1:1)

Branky: Dítě 2, Svatoš – Bezděk.

Postavení v tabulce: 9.

Třetí jarní výhru si připsal nováček, tasovický B tým, 1.A třídy. Tasovice mají před sebou ještě šest utkání a kvůli tomu je teď čekají dva anglické týdny, kdy budou dohrávat dvě utkání ve středu.

Příští utkání: Zbýšov – Tasovice B.

1.B třída

Tuřany – Šatov 1:0 (1:0)

Branky: Heřmanský.

Postavení v tabulce: 11.

Na jaře vyhráli šatovští fotbalisté jen dvakrát a nyní musí bojovat o setrvání v soutěži. Z Tuřan ale žádný bod nepřivezli. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme neproměnili šance. Byli jsme asi i fotbalovější než soupeř a zasloužili jsme si asi bod," krčil rameny šatovský kouč Rostislav Halkoci.

Příští utkání: Šatov – Únanov.

Žebětín – H. Kounice 4:0 (4:0)

Branky: Kantor 2, Kovář, Smital.

Postavení v tabulce: 6.

Fotbalisté Horních Kounic jasně prohráli s nyní druhým Žebětínem. „Nebyli jsme dobrým soupeřem. Žebětín je kvalitní tým a my máme dlouhodobě problémy s marodkou," poznamenal trenér a hráč Horních Kounic Libor Palička.

Příští utkání: H. Kounice – Slovan Rosice B.

Blížkovice – Cvrčovice 5:2 (1:1)

Branky: Hlávka, Svoboda, Velčický, Šrámek, Šrámek – Maistryzin, Záruba.

Postavení v tabulce: 7.

Po dvou prohrách si Blížkovičtí s Cvrčovicemi spravili chuť. „Cvrčovice jsou kvalitní tým, ale my jsme je tentokrát přestříleli a proměňovali šance," sdělil předseda blížkovických fotbalistů Miroslav Fouček.

Příští utkání: Chrlice – Blížkovice.

Únanov – Slatina 1:7 (1:4)

Branky: Janda – Mikšíček 4, Koš, Ostrý, Ryšánek.

Postavení v tabulce: 13.

Sedmigólový propadák předvedlo únanovské mužstvo, a tím zvýšilo obavy ze sestupu. „Bohužel když nahráváme soupeři na góly, tak nemůžeme vyhrát. Budeme se snažit udělat vše pro to, abychom se zachránili," řekl vedoucí únanovského mužstva František Stehlík.

Příští utkání: Šatov – Únanov.