Přestože hlavní fotbalové soutěže mají již jarní sezónu nenávratně za sebou, neznamená to, že je s fotbalovými zápasy na několik měsíců konec. Dnešek totiž přinese atraktivní zápasy fotbalového mládí.

Na umělé trávě fotbalového hřiště v Jevišovicích se uskuteční fotbalový turnaj mladších žáků pod záštitou firmy IdentCORE a fotbalového klubu Jevišovice. Turnaje se účastní osmička týmů nejen ze znojemského okresu a vítěz získá nejen pohár ale i medaile a diplomy. Ty ostatně získají všichni účastníci dnešního turnaje.

Zároveň budou vyhlášeni nejlepší hráč a brankář, jenž obdrží také sošku. „Zápasy odstartují v deset dopoledne a turnaje se zúčastní hráči s ročníkem narození 2001 a mladší," přiblížil propozice soutěže vedoucí turnaje Jaroslav Ryšavý.

Zápasy organizátoři rozdělili na dvě skupiny po čtyřech týmech. Hraje se systémem každý s každým ve skupině.

Jedno utkání se bude hrát 2 krát 15 minut s tříminutovou přestávkou mezi poločasy na výměnu stran. Vítězové skupin se poté spolu utkají o titul v turnaji a druhé týmy pak o třetí místo.

Stejně tak se pak střetnou třetí a čtvrté celky o umístění. „Bude se hrát podle pravidel kopané sedm hráčů plus brankář," uvedli organizátoři.

Turnaje se kromě domácího týmu Fotbalu Jevišovic účastní celky SK Moravské Budějovice, FK Hatě, TJ Sokol Stařeč, FC Moravský Krumlov, A.S.A ES Únanov, FK Inzert Expres Znojmo a SK Vranov nad Dyjí.

Závěrečného vyhodnocení turnaje se zúčastní nejen jeho organizátoři či podporovatelé, ale i jevišovický starosta Pavel Málek a předseda klubu Fotbal Jevišovice Jiří Šeiner.

Turnaj se uskuteční ve sportovním fotbalovém areálu v Jevišovicích a slavnostní zahájení je připraveno na desátou hodinu dopolední.

MARTIN SMEJKAL