„Jsme spokojeni, protože jsme nečekali, že budeme v tabulce tak vysoko. Mohli jsme být i třetí, kdybychom v posledním zápase s Ivančicemi neremizovali," uvedl trenér Marcel Bláha.

Jevišovicím pomohly tři posily, zkušené hráčky Hana Helingerová a Anna Luskačová a mladá fotbalistka Jana Hovězová. „Jsou pro nás velkým přínosem. Loňská sezona byla taková ošemetná, holky se sehrávaly, ještě nevěděly co a jak. Teď už nasbíraly zkušenosti, jsou sehranější, ví, co od nich požaduji. Určitý vliv mělo i to, že chodily častěji na tréninky," chválil trenér.

Nejlepší střelkyní týmu je se šesti brankami Hana Helingerová. V utkání proti druhému zástupci ze Znojemska v ženské divizi, Tasovicím, vstřelila dokonce hattrick. „Jsem v Jevišovicích spokojená, hodně mě to baví. V mužstvu je spousta mladých holek a vidím v nich samu sebe, když jsem začínala hrát," sdělila kanonýrka týmu.

V devíti zápasech získaly Jevišovice patnáct bodů. Porážku si odnesly pouze z utkání s Vrchovinou, která ani jednou neprohrála a s béčkem Horních Heršpic. „Mrzí mě remíza v Ivančicích a pak prohra s Heršpicemi. Měly jsme tam velké šance, ale nedávaly jsme góly," komentovala Helingerová.

Ta se k fotbalu vrátila po přestávce kvůli těhotenství. „Hrála jsem na středu zálohy a teď jsem stoperka. Doufám, že tam nezůstanu, protože si chci, ještě dokud to jde, zaběhat," smála se. „V záloze je hra tvořivější, ale nevadí mi to, kde jsem. Budu tam, kam mě trenér postaví," dodala rázně třiačtyřicetiletá fotbalistka, kterou můžete potkat v Mikulovicích, kde žije.

Bláha trénuje jevišovické fotbalistky druhou sezonu. Má zkušenosti s trénováním žáků. „Trénovat dívčí mužstvo je mnohem těžší než trénovat žáky. Některé holky trénují od žáků a jiné začaly až třeba v sedmnácti. Tím pádem je u nich nižší technická průprava. Nejen, že učím je, ale učím se od nich, jak je trénovat. Musím přiznat, že jsem na ně vloni byl první půl rok hodně přísný. Chyběla mi shovívavost, ale došlo mi, že to tak dělat nemohu. Musím to brát s rezervou," přiznal trenér.

Spokojený je se zapálením hráček pro fotbal. „Nadšení u mladých dívek je kolikrát větší než u dorostenců," vyzdvihl. Podzimní výsledky ho navnadily na odvážný sezonní cíl. „Jsem maximalista. Myslím, že na máme na to být do třetího místa," uzavřel kouč.

Výsledky podzim

Moravskoslezská divize žen sk. C

1. Jevišovice Kotvrdovice 3:0 (0:0) 2. Vrchovina Jevišovice 2:0 (0:0)

3. Jevišovice Tasovice 6:1 (4:0)

4. Jevišovice Ocmanice 1:1 (0:1)

5. Zbraslav Jevišovice 1:4

6. Jevišovice H. Heršpice B 0:3 (0:1)

7. Studenec Jevišovice 0:0

8. Jevišovice M. Budějovice 4:1 (1:1)

9. Ivančice Jevišovice 1:1 (0:1)