Napnuté nervy až do samého konce, nervózní atmosféra a povzbuzování svých fanoušků. Tak se dají charakterizovat zápasy mezi Moravským Krumlovem a Miroslaví.

Letos bude mít utkání krajského přeboru ještě jeden neopomenutelný náboj. Oba týmy totiž hrají o záchranu. Krumlov je na tom o něco lépe než Miroslav. O tom jasně svědčí postavení v tabulce. „Myslím si, že Krumlov je už zachráněný, protože podle mého budou padat jen dvě mužstva,“ myslí si předseda miroslavské kopané Josef Chlad. Zároveň ví, že poslední kola mohou být pro Miroslav klíčová.

„Chybí nám uhrát jedno vítězství venku. Teď jedeme do Krumlova a jedeme tam jednoznačně zvítězit,“ vzkázal moravskokrumlovským fotbalistům Chlad. Pro Krumlov hovoří dobrá statistika z posledních domácích utkání. Dokázal si na domácí půdě poradit jak s donedávna prvními Dědicemi, tak i s Ratíškovicemi, které figurovaly v popředí tabulky. „Doma se nám daří.Vutkání chceme získat tři body, protože víme, že nás tato výhra může výrazně posunout v tabulce dopředu,“ nadnesl kouč Moravského Krumlova Karel Pelikán. Zároveň přiznal, že se má Miroslav na co těšit.

„Na Miroslav chystáme jiný styl hry s jiným rozestavením. Zkoušeli jsme ho vždy dvacet minut v jednotlivých zápasech a teď ho budeme aplikovat od první do poslední minuty,“ nastínil změnu herního systému Pelikán. Oba týmy by měly být kompletní. Jen v Miroslavi řeší jeden karetní distanc. „Dufek dostal stop na tři utkání. Myslím si, že se o to postarali lidé, kteří měli zájem na tom, aby v Krumlově nehrál. Tak doufáme, že vše už bude čisté,“ zamyslel se Chlad. Šlágr třiadvacátého kola, mezi jedenáctým a patnáctým týmem tabulky, začíná zítra třicet minut po šestnácté hodině na moravskokrumlovském fotbalovém stadioně.