Fotbalové jaro se rozjelo na plný plyn až nyní. Všechny fotbalové oddíly se s nadšením vrhly do mistrovských utkání. Někteří fotbalisté vykročili správnou nohou, jiní s rozpaky. Ze Znojemska se v nižších krajských soutěžích dařilo zejména domácím celkům.

A třída

Jevišovice – Šlapanice 2:1 (0:1)

Branky: Kráčman, Benda – Špondr.

Postavení v tabulce: 5.

Jevišovice sice po první půlce prohrávaly, ale utkání dokázaly otočit ve svůj prospěch. „S body jsem určitě spokojený. Hra ještě není podle mých představ. První poločas jsme hráli proti větru. Prohrávali jsme po ojedinělé střele z dálky. Druhou půlku přestalo foukat a zápas jsme otočili. Páté místo pro mě není dobré, chtěl bych, abychom skončili do třetího místa," komentoval jevišovický trenér Zdeněk Macháček.

Příští zápas: Šaratice – Jevišovice.

Hrušovany – Šaratice 1:0 (0:0)

Branka: vlastní.

Postavení v tabulce: 8.

Jediný gól, který byl navíc „vlastňákem", padl v duelu Hrušovan se Šaraticemi. „Fotbal plakal. Raději prohraju 0:5 než zažít takový fotbal a výhru 1:0. Odešlo nám několik kvalitních hráčů a chvíli bude trvat, než je nahradíme. Určitě ale nebudeme mít nějaké sestupové starosti," přiblížil hrušovanský kouč Robert Koch.

Příští zápas: Miroslav – Hrušovany.

Tasovice B – Miroslav 3:2 (3:0)

Branky: Vomočil 2, Čop – Hanuška, Iran. ČK: Svoboda (M).

Postavení v tabulce: Tasovice B 11., Miroslav 14.

Tasovičtí šetřili travnatou plochu, a tak se hrálo na tréninkovém pískovém hřišti. Miroslav sahala po bodu. V závěru zápasu totiž přišla sporná situace, sudí ale penaltu nenařídil. Tím hostujícímu celku zhasla naděje na vyrovnání, naopak Svoboda vyfasoval za protesty červenou kartu. Tasovice získaly důležité tři body a dostaly se dále od poslední Miroslavi.

„Hráli jsme na písku, takže to byl spíš boj než fotbal. V prvním poločase jsme se s hřištěm lépe vyrovnali my. Miroslav jsme přehrávali a dali tři góly. Ve druhé půlce jsme soupeři zbytečně přenechali aktivitu, začal dorážet a my můžeme být rádi, že jsme vyhráli," prohlásil trenér tasovického béčka Milan Kalaš.

Příští zápas: Vojkovice – Tasovice B, Miroslav – Hrušovany.

Zbýšov – Dobšice 4:1 (0:1)

Branky: Holiš, Vala, Šauer, Šrámek – Zajíc. ČK: Šrámek (Z).

Postavení v tabulce: 12.

Dobšickým zcela nevyšel vstup do jarní části. Ve druhé půlce ztratili vedení 1:0 a ze Zbýšova nakonec odjeli se čtyřmi brankami.

Příští zápas: Dobšice – Slovan Brno.

1.B třída

17. kolo

Zastávka – Šatov 0:2 (0:1)

Branky: Samaš, Šmudla.

Postavení v tabulce: 6.

V Zastávce vybojovali šatovští fotbalisté první tři body.

„Zaslouženě jsme vyhráli. Soupeř byl nebezpečný jen v standardních situacích, protože má vysoké hráče. Získali jsme důležité tři body. Byli bychom spokojení, kdybychom skončili pátí," poznamenal trenér Šatova Rostislav Halkoci.

Příští zápas: Šatov – Cvrčovice.

Blížkovice – Žebětín 0:0.

ČK: Šrámek (B).

Postavení v tabulce: 10.

Blížkovice, nováček 1.B třídy, uhrál remízu s druhým celkem soutěže. „Do jarní části jsme vstoupili oslabení o Jakuba Velčického, což je pro nás velká ztráta. Soupeř byl fotbalovější a my bojovnější. Od 70. minuty jsme hráli oslabení. Dá se říct, že jsme rádi za bod. Naším cílem je se udržet v soutěži," sdělil předseda oddílu Miroslav Fouček

Příští zápas: Rosice B – Blížkovice.

Únanov – Tuřany 2:0 (1:0)

Branky: Janda, Diviš. ČK: Aujeský (T).

Postavení v tabulce: 7.

Únanovští fotbalisté by rádi vylepšili své postavení a na své cestě získali první tři body. „Kluci byli ze začátku nervózní. Uklidnil je první gól, který dal ve 40. minutě Diviš po skvělé střele z rohového kopu. Hráli jsme pak svoji hru a ve druhé půli přidali druhý gól. Rádi bychom byli na čele 1.B třídy a v budoucnosti postoupili výše," prozradil vedoucí únanovského mužstva František Stehlík.

Příští zápas: Modřice – Únanov.

Chrlice – H. Kounice 1:2 (1:0)

Branky: Harašta – Kucharčík, Palička.

Postavení v tabulce: 4.

Štěstí stálo na straně fotbalistů Horních Kounic při výhře v Chrlicích. „Na jaře bývá těžký terén a my jsme se s tím v první půlce špatně vyrovnávali. Soupeř byl důraznější, aktivnější. Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe. Vyrovnávali jsme z penalty. Pak byl zápas o tom, že to buď skončí remízou, anebo bude některý z týmů šťastnější a vstřelí gól. Bylo to spíše vydřené vítězství než zasloužené," řekl hráč a trenér v jedné osobě Libor Palička.

Příští zápas: Horní Kounice – SK Slatina.