„Hrát na Viktorce ofenzivně je vražda. Nastoupíme s podobnou taktikou jako proti Zbrojovce," nastiňuje útočník Libor Žondra.

Další pohárový soupeř čeká na Znojmo osmadvacátého října pod Ještědem v Liberci, ale svěřenci trenéra Machaly myslí víc na ligu. „Je to priorita. Pohár je však příjemné zpestření. Můžeme se ukázat a poměřit se s prvoligovými mužstvy je skvělá zkušenost," říká pětadvacetiletý kanonýr, který přišel do Znojma před sezonou z HFK Olomouc.

Fotbalisté z vinařského kraje pojedou zítra do Prahy v dobrém rozpoložení. Výhra nad regionálním rivalem jim může pomoct. „Po vítězství s Brnem je v týmu parádní atmosféra. Na tréninku cítím pohodu," libuje si Žondra.

Desátý celek druhé ligy nečeká snadná práce. Žižkov je na druhém místě tabulky a doma dostal na podzim pouze dvě branky. „Máme kvality na to je porazit. Hodláme hrát v bloku jako proti Zbrojovce. Viktorka bude hrát do plných a to je obtížné pro každého," zamýšlí pětigólový střelec.

Zajímavá je u obou týmů bilance domácích a venkovních zápasů. Žižkov tabulku domácích utkání vede, Znojmo je poslední. Naopak ve venkovních zápasech se znojemští fotbalisté pyšní první příčkou. „Na hřištích soupeřů nám to jde. Doufám, že dáme dost gólů i Žižkovu," věří Žondra.

Duel startuje na stadionu Viktorie už od čtvrt na jedenáct dopoledne. „Problém s nezvyklým začátkem nemám. V sezoně se však hraje dopoledne víckrát, to pro fanoušky není dobře," myslí si.