Sobotní soupeř okupuje sice až jedenáctou pozici, na domácím trávníku však remizoval se silným Sokolovem nebo Karvinou a přehrál nepříjemné Táborsko. „Vlašimští hráči jsou nebezpeční zejména směrem dopředu. Na pátečním tréninku jsme se dívali na video a trenér Kučera nás upozorňoval na nějaké individuality. Varoval nás také před jejich rychlým přechodem do útoku," zmínil třiatřicetiletý matador. „Na zápas se ale moc těším. A nejen proto, že se nám teď daří. Už nejsem totiž nejmladší a každý si chci užít," zdůvodnil třiatřicetiletý Helísek.

Vlašim start do druhé nejvyšší soutěže zaspala, v posledních střetnutích se však probouzí. Z minulých čtyř zápasů získala sedm bodů, o tři víc než za předešlých sedm utkání. „Čeká nás náročný, běhavý fotbal. Není to ale jen o běhání, Vlašim má svoji herní kvalitu, kdy se dokáže prosadit i kombinačně," přemítal na klubovém webu znojemský lodivod Radim Kučera.

Znojmo však na tým blanických rytířů na jejich hřišti umí. Ze čtyř duelů prohrálo jen ten úplně první v roce 2010. „Vím o tom, že se nám tam daří. Ale nesmíme na to spoléhat. Na jaře jsme ve Vlašimi sice vyhráli 2:0, jenže tak jasné to nebylo. Od sedmdesáté minuty jsme hráli proti desíti, ale převahu jsme neměli. Stálo při nás tehdy štěstí," vzpomněl si Helísek na poslední vzájemný souboj s Vlašimí.

Jihomoravané zažívají zlaté časy, jejich kouč však zůstává skromný a svým hráčům důvěřuje. „Vždy se rozhodne na hřišti. Když se prohraje, tak pak vznikají takové ty spekulace, že hráči už jsou na hrušce, protože se o nich dobře píše, že utkání podcenili. Myslím, že ani jedno z toho nebude ve Vlašimi pravda. Hráči předvádí dobré výkony, poctivě pracují a makají. Může se stát ale cokoli, ale to už patří ke hře," povídal Kučera.

Lídr Fotbalové národní ligy se musí obejít bez čtyřgólového ofenzivního stožáru Libora Žondry, který pyká za červenou kartu s Táborskem. „je třeba změnit trochu styl hry. Nesmíme tolik nakopávat balony. Zkusíme hrát víc po zemi s náběhy za obranu soupeře," odkryl Helísek.