Během posledního březnového týdne Mezinárodní olympijský výbor posunul o rok konání letních her v japonském Tokiu. Ještě předtím však představitelé Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) změnili termín mistrovství Evropy (ME) v kopané. To se nově bude konat příští rok od poloviny června do poloviny července ve dvanácti evropských městech.

VYPRODANÉ LÍSTKY

Pravidelně navštěvuje kontinentální šampionát i předseda divizního Sokola Tasovice Jan Vašina. Na vlastní kůži zažil EURO 2012, které se konalo v Polsku, ale i poslední ME, jež hostila Francie před čtyřmi lety. Na letošní ročník vstupenky nestihl pořídit. „Pro nás se nic nemění. Chtěli jsme jet, ale lístky jsme neměli, takže nás to nějak nepostihlo. Jezdívali jsme, ale teď bohužel EURO nebude,“ pronesl smířlivým hlasem Vašina.

VYPSANÝ TERMÍN

Opačnou situaci zažil znojemský fanoušek Jan. Přál si zůstat v anonymitě, redakce však jeho jméno zná. Tikety na duel mezi týmy České republiky a Chorvatska koupil v předstihu. „Hlavu si s tím nedělám, nechám si je na příští rok,“ shrnul Jan své pocity. Rozhodovat se bude podle toho, jaký vypíší organizátoři termín. „Uvidím, jestli si nechám vrátit peníze, anebo pojedu. Nicméně teď jsem rozhodnutý si je nechat a normálně příští rok jet,“ uzavřel.