Úspěch tak patří i hráčům rezervy, kteří byli nuceni za elitní tým z Oblekovic naskočit. To vše se dělo pod taktovkou kouče s ligovými zkušenostmi Tomáše Pěnkavy.

Jak jste spokojeni s podzimní části krajského přeboru?
Dalo se očekávat, že druhá sezona bude mnohem těžší, což se také potvrdilo. Jsme ale rádi, že jsme se s ní zdatně vypořádali. Na konci to sice byla pěkná darda, ale to jsme prostě my.

Myslíte ten šestigólový příděl od Blanska?
Přesně tak. Takový výsledek asi nečekal nikdo, ani ten největší fanoušek Blanska. Stalo se, vzít zpátky to nejde, a i přesto naše hra na hřištích soupeřů byla obdivuhodná.

Právě tabulku zápasů venku vedete. Čím to, že venku to jde a doma pokulhává?
Kdybych to věděl, řeknu vám to. Nevím, jde asi o psychiku hráčů. Doma se na vše více soustředí, tím to asi bude. Každopádně jde o věc, na které chceme zapracovat. Vítězství z venku je pěkné, ale my potřebujeme dělat radost hlavně našim fanouškům doma.

Během sezony vás trápila častá zranění…
Byl to doslova děs. Když se ohlédnu, je úžasné, jak na tom jsme a kolik jsme získali na podzim bodů. Mě se v kádru protočilo okolo pětadvaceti hráčů. Několikrát jsme hráli s polovinou hráčů z béčka, kteří neměli se soutěží zkušenosti, a přesto jsme vyhráli.

Je to signál, že fotbal v Oblekovicích jde tou správnou cestou, když jsou schopní zaskočit hráči, kteří hrají o několik tříd nižší soutěž?
Moc nerozlišujeme béčko nebo áčko. Snažíme se trénovat jednotně a přináší to ovoce. Jsme zkrátka jeden tým. Je dobré, že to nefunguje jen jednostranně. Že naskočí hráči z A-týmu do béčka je normální, naopak to moc nefunguje. V tom jsme možná výjimkou.

Přeci jenom, lídři zůstali stejní. Kdo byl tím největším tahounem během podzimu?
Není to zase tak těžké určit. Asi všichni se shodneme, že to je brankář Luboš Vítámvás. Jako jeden z mála totiž naskočil do všech utkání. Jinak ta rotace hráčů byla až neskutečná.

Plánujete na zimu příchody hráčů nebo budete pracovat se stávajícím kádrem?
Posilovat by chtěl každý trenér. Hlásili se mi nějací kluci z Brna. Uvidíme, jak na tom budou. Nějaké velké posilování ale v plánu nemáme. Není důvod a je to hlavně otázka peněz.

Jaká bude příprava, už máte jasno o jejím harmonogramu?
Loni se nám hodně osvědčil spinning, cvičení pilates i posilovna. Takže na tohle navážeme. Makat budeme hlavně v domácích podmínkách. Nikam ven se nechystáme. Začneme v polovině ledna a od února nám k tomu přibudou zápasy. Utkáme se například s Čáslavicemi, Tasovicemi, juniorkou Znojma, ale i rakouskými týmy.