Vystihovala tato porážka celý podzim?

Někteří hráči zápas neuvěřitelně odflákli. Budějovice vůbec nejsou tým, který by nám měl dát čtyři góly. Dvakrát mě to mrzí kvůli tomu, že se jednalo o závěr podzimu a chtěli jsme ho ukončit výhrou, ať se zvedneme psychicky. Některým klukům je ale očividně jedno, jak v tabulce skončíme.

Na podzim jste prohráli čtrnáctkrát. Jak hodnotíte poslední místo v tabulce?

Nesnáším porážky jako trenér i dřív jako hráč. Chci to klukům taky vštípit. Vždycky říkám, že prohrát se vztyčenou hlavou se může. Třeba v září doma proti nám Jablonec postavil hráče z áčka (hráli Wágner či Masopust a Znojmo prohrálo 1:5 – pozn. red.). I s dorostenci jsme však podali kvalitní výkon, jindy to bylo horší.

Budete pracovat hlavně na obranné fázi. Několikrát jste prohráli vysokým rozdílem…

Problém je v tom, že hráče, kteří nastoupí, nemám po kupě na tréninku. Před utkáním doplňujeme hodně z dorostu nebo A týmu. Nemůžu tolik trénovat standardky, nebo systém hry. Vysvětlujeme si vše před zápasem a pak v podstatě vaříme z vody.

Uvažoval jste, že zapojíte i fotbalisty z A týmu?

Několik kol v úvodu podzimu jsme začali se všemi náhradníky z áčka, kteří o víkendu hráli méně než šedesát minut. Ale nebylo to ono a neodváděli dobré výkony. Třeba v Ostravě s Baníkem jsme prohráli 0:7 v sestavě s hráči z áčka. Nebyl velký rozdíl, jestli nastoupili kluci z áčka nebo dorostenci. Konec podzimu jsme naopak dohrávali spíš s mladými kluky. Samozřejmě jsme prohrávali i kvůli jejich nezkušenosti, ale aspoň výkonnostně porostou.

Plánujete tedy pokračovat i na jaře výhradně s dorostenci?

Budeme v tom pokračovat. Třeba proti Českým Budějovicím hráli v základní sestavě už dva kluci ročníku 1998.

Výsledkovou metu si pro jaro dáváte?

V podstatě cíl je po dohodě s vedením klubu takový, že by juniorka mohla vyprodukovat jednoho, nejlépe i dva hráče za rok pro A tým. Pak jsou tady i cizinci, které si můžeme vyzkoušet pro áčko. Nechci říct, že to nikoho neštve, že jsme poslední v tabulce, ale podstata juniorky je někde jinde než ve výsledcích.

Jak jste pracovali s cizinci v juniorce?

Výhoda soutěže je, že si můžeme vyzkoušet hráče třeba z Maroka nebo Ukrajiny. Podívá se na ně trenér Kučera a rozhodneme se, zda s nimi máme počítat.

V jakých zemích jste lovili?

Je tu třeba Ukrajinec Kozynets, či Rus Serenkov, který nyní nastoupil za áčko i v Karviné. Odehrál celý půlrok v juniorce a vykopal se. Nahoru pak z našich hráčů může jít třeba Nehyba, nebo Pokorný.

Jaký byl pro vás vždy přechod od juniorky na lavičku hlavního týmu?

Hlavní tým mě vždy nakopne zpátky. (usmívá se) Na druhou stranu, kdyby juniorka vedla soutěž a Znojmo by se potácelo někde na chvostu tabulky, to by bylo špatné.

Juniorka v číslechUmístění: 17. místo, 8 bodů – tři body ztráta na předposlední Duklu Prahu
Bilance: 2 výhry, 2 remízy, 14 proher
Obdržené góly: 66 – o sedmnáct víc než druhé nejhorší České Budějovice
Vstřelené góly: 28 – 11. místo v Juniorské lize
Střelci: Patrik Bogner – 9 gólů, 6 – Kubilay Yilmaz, 4 – Ali Alaca (oba Rakousko)
Žádný znojemský brankář neudržel nulu
Pět nejhorších porážek:
Baník Ostrava, venku, 0:7
Vysočina Jihlava, doma 0:6
Jablonec, venku, 1:5
Zbrojovka Brno, venku, 0:4
České Budějovice, doma, 0:4