„Bohužel neplníme, co si řekneme, ale někteří hráči jako kdyby to ani nechtěli chápat. Nepomohlo nám ani, když jsme opět nasadili veterána Milana Samka. Sestoupit se pochopitelně nechce nikomu, my musíme porazit Rajhrad a budeme mít klid," podotkl zklamaně hlavní trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava.

V posledním utkání se přitom konečně podařilo fotbalistům Znojma zvítězit nad Ratíškovicemi a šance na pojištění si záchrany se tak pozvedly.

Na samotný krajský přebor bude mít vliv případný počet sestupujících klubů z krajské divize D. Jistotu účasti v dalším ročníku krajského přeboru mají aktuálně deváté Novosedly. Kluby na dalších pozicích nemají zdaleka nic jistého.

O počtu sestupujících může a zřejmě bude rozhodovat až poslední kolo soutěží. Úplně opačné starosti než IE Znojmo mají pak Jevišovice i Moravský Krumlov. Jevišovičtí přivítají právě s jistotou zachráněné Novosedly a předpokládá se tak uvolněný fotbal. „Očekáváme poklidné utkání dvou celků, kterým již o nic nejde. Jelikož však hrajeme doma, tak hráči chtějí určitě zvítězit a pojistit si tu třetí příčku v krajském přeboru, protože na druhou Spartu Brno ztrácíme pět bodů a ta si to určitě udrží," prohlásil hlavní trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

Mužstvo Moravského Krumlova má pak před sebou náročný zápasový víkend. Dnes sehraje dohrávku s fotbalisty Novosedel a o dva dny později zajíždí na půdu posledního Kyjova. Svěřenci trenéra Rudolfa Holátka mohou stále pomýšlet i na druhou příčku. „Bylo by to určitě velmi uspokojivé umístit se na druhém místě, ale my na utkání s Kyjovem plánujeme vzít nějaké dorostence a dát jim šanci probojovat se ze základní sestavy pro příští sezónu," uvedl trenér Krumlova Holátko. Dnešní dohrávka s mužstvem Novosedel začíná v osmnáct hodin a nedělní duel v Kyjově pak patnáct minut po desáté dopoledne. IE Znojmo nastoupí proti Rajhradu zítra třicet minut po šestnácté hodině a ve stejný čas, ale v neděli, odstartuje zápas Jevišovic proti Novosedlům.

MARTIN SMEJKAL