Fotbalový krajský přebor podtrhl a sečetl o víkendu závěrečné účtování. Moravskokrumlovští fotbalisté dohráli sezonu v poklidu. Znojemský Inzert Expres si kolo před koncem pojistil definitivní příslušnost k soutěži, kdy ho nemohlo ohrozit ani to, kdyby ze soutěže sestupovaly tři celky.

Moravský Krumlov

Krumlovské mužstvo patří ke stálicím krajského přeboru. Letošní sezona byla jeho již osmá. Po podzimu byli Krumlovští jedenáctí, a tak vedení klubu sáhlo k výměně trenérů. Karla Pelikána nahradil Rudolf Holátko. Ten měl za úkol vyvést mančaft ze spodních pater tabulky výše, což se mu povedlo. „V klubu panuje se šestým místem spokojenost," uvedl krumlovský kouč.

Jeho tým nebyl daleko od lepšího umístění. „Mohli jsme být teoreticky i třetí, kdyby se nám dařilo lépe v posledních zápasech. Na kdyby se ale nehraje. Už chyběla motivace a měli jsme nemocné hráče. V předposledním utkání hráli poslední půlhodinu dokonce dva sedmnáctiletí kluci," přiblížil trenér.

Kupodivu to nebyla zranění, která vyřadila krumlovské hráče ze hry, když mužstvo muselo kvůli rozmarům počasí odehrát mnoho zápasů kromě víkendu i v týdnu. „Pět posledních zápasů jsme hráli bez čtyř hráčů základní sestavy. Nechyběli kvůli zraněním na vině bylo teplé počasí, protože hráči měli chřipky a angíny. Svalové zranění měl jen jeden," sdělil Holátko.

Krumlov sehrál posledních pět zápasů ve čtrnácti dnech a i předchozí program byl velice náročný. „Je potřeba mezi tím potrénovat a chybí i regenerace. Proti Spartě Brno jsme šli rovnou z práce hrát fotbal a na její soupisce byli kluci, kteří přišli ze školy. To je pak něco jiného, než když jdou hrát chlapi z práce," připomněl trenér prohrané utkání, které uťalo krumlovskou šňůru devíti zápasů bez porážky.

V příští sezoně by měl krumlovský kádr zůstat téměř stejný včetně trenéra Holátka. V zápasech už by měl nastoupit i hráč s ligovými zkušenostmi, Petr Schwarz, jenž měl na jaře problémy s přestupem z Rakouska.

Inzert Expres

Mužstvo z Oblekovic si po předchozí velice kvalitní sezoně, kdy atakovalo čelo tabulky, vyzkoušelo její protipól. Na úvod jara vyhrál znojemský tým dvě utkání, pak ale přišla série devíti zápasů bez výhry.

„První zápasy nám vyšly, ale pak jsme nevyhrávali a začali mít záchranářské starosti. Nakonec jsme z toho vybruslili dobře. S tím, jak to vypadalo po podzimu, tak jedenácté místo je pro nás odpovídající," konstatoval trenér Tomáš Pěnkava.

Dílem za takové umístění mohla obměna kádru, kdy Inzert Expres zapracovával mladé hráče. Ti neunesli tíhu proher.

„Neumíme hrát pod tlakem. Když už o nic nešlo, tak jsme hráli velmi dobře. Poslední utkání v Bosonohách jsme zvládli v suchém triku. Bylo to kvalitní a pěkné utkání," poznamenal Pěnkava.

Inzert Expres má tu výhodu, že má kam sáhnout, když má dobře fungující i B a C tým. Na pomoc mladíkům tak přišli zkušení hráči jako Samek, Milan Železný, Kubále či třeba Černý.

Mužstvu se také v nabitém programu zranili hráči. Pro zcela amatérské týmy je zhuštěný program, o který se postaralo špatné počasí, velice náročný. „V krajském přeboru je to vražda. Je to velký nápor, protože kluci nemají za sebou tolik tréninků a hrozí zranění. A pak chodí do práce. Těžko se to kloubí dohromady, musí si brát dovolené," dodal Pěnkava.

Znojemskému trenérovi ale hodně vadily události, které se děly mimo hřiště. „Nelíbilo se mi, jak to zvládli funkcionáři s přeregistro­váváním na fotbalové asociaci. Přišlo mi, že je soutěž neregulérní tím, jak odečítali a přičítali body, když měl někdo chybu v registračce. Nebylo to jen ale v krajském přeboru, ale třeba i v divizi, kdy na to doplatily Tasovice," kritizoval .

Minimálně do půlky července mají oba týmy volno, pak se začnou chystat na novou sezonu. V té uvidíme v krajském přeboru i nováčka z Jevišovic, pro kterého to bude absolutní premiéra v soutěži.