Fotbalový Krumlov padl, IE těsně vyhrál

Znojmo – Fotbalový krajský přebor měl o víkendu na programu šesté jarní kolo. Mužstvo Moravského Krumlova prohrálo v Blansku 1:2 a naopak fotbalisté znojemského Inzert Expresu 2:1 vyhráli.

1.5.2012

Fotbalisté Blanska i v deseti otočili zápas s Moravským Krumlovem a zvítězili 2:1.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

Krumlovští drželi pět kol zápasovou neporazitelnost, navíc stále stejným výsledkem 1:0. Až Blansku se podařilo nad Krumlovem vyzrát.

Neuznaná penalta

Úvod utkání ale patřil krumlovským fotbalistům. Vedli již v 8. minutě brankou Schwarze. „První půlku jsme odehráli velmi kvalitně. Zaslouženě jsme vedli 1:0. Zlomovým momentem byla 30. minuta, kdy po faulu na našeho Staňka měla být jasná penalta, kterou rozhodčí neodpískal," zlobil se trenér Moravského Krumlova Karel Pelikán.

Jeho mužstvo hrálo také od 35. minuty v přesile. Blanenský Dupal dostal totiž druhou žlutou kartu a rozhodčí ho vyloučil. Krumlov tak mohl využít početní převahu, což se ale nestalo. Naopak Blansko přebíralo vládu na hřišti.

„O přestávce dostali kluci pokyny, že mají pokračovat ve výkonu a taktice z prvního poločasu. Nevím, jestli příliš svítilo slunko nebo se na ně špatně podívala Machocha, ale oni úplně umřeli a druhý poločas odflákli. Blansko tak zaslouženě vyhrálo," zhodnotil Pelikán průběh druhé části.

Blanenští nejprve vyrovnávacím gólem v 57. minutě uťali jakoukoliv snahu mužstva Krumlov. V 71. minutě pak rozhodli o svém vítězství. Obě branky vstřelil Crhák, kterého si krumlovští fotbalisté dostatečně nepohlídali.

„Ze začátku nám to moc nešlo, vázla nám na tom našem trávníku kombinace. Ve druhé půlce jsme začali hrát už náš fotbal. Šli jsme z kabiny jako za stavu 0:0 a s tím, že chceme vyhrát," řekl ke zlepšenému výkonu blanenský gólman Jindřich Bednář. Blansko si výhrou upevnilo druhé místo, Krumlov klesl ze třetí na pátou příčku.

Třetí výhra IE

Poslední Zbýšov přijel na hřiště Inzert Expresu Znojmo. Domácí fotbalisté vedli 2:0 až do 90. minuty, kdy hosté snížili.Těsné vedení mužstvo IE Znojmo nakonec udrželo.

„Zápas pro nás dopadl dobře, ale nebyl jsem spokojený s předvedeným výkonem našich hráč. Místo, abychom zvýšili skóre, dohrávali jsme utkání pod tlakem," zlobil se znojemský trenér Tomáš Pěnkava. Jeho tým je stále na čtvrtém místě v tabulce.

Autor: Romana Holišová

1.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Znojma nestačili na Bolzano v prodloužení.
12

Přísná vyloučení a další ztráta. Orli s Bolzanem prohráli v prodloužení 3:4

Znojemský městský pivovar vede třiačtyřicetiletý rodák z Brna Miroslav Harašta.

Šéf pivovaru: V ležáckém tanku máme raritu. Má speciální chmel a vinnou kvasnici

V rekordním hodovém průvodu kráčelo přes pět stovek lidí. Ve vracovském kroji

Vracov - Celkem 566 lidí ve vracovském kroji. A k tomu další stovka v krojích přespolních. Sobotní hodový průvod z roku 2015 ve Vracově na Hodonínsku se díky komisaři z pelhřimovské agentury Dobrý den zapsal počtem krojovaných v jedné obci mezi české rekordy. A je mu věnovaný další díl seriálu Deníku Rovnost Co soused, to rekordman.

Pojezný k neúspěchu ve volbách: Lidé se obrátili na populistické strany

Hodonín /ROZHOVOR/ – Po krajských volbách vedl jihomoravské komunisty jako jednička i do sněmovny kyjovský učitel a městský zastupitel Ivo Pojezný. Šestapadesátiletý poslanec ani přes obhajobu mandátu neskrýval zklamání. „Výsledek pod deset procent považuji samozřejmě za neúspěch. Doufal jsem ve třetí místo,“ řekl lídr komunistů, kteří v parlamentu ztratili osmnáct mandátů. Na jižní Moravě pak přišli o polovinu poslanců.

Nová vláda bude průšvih, nebo velký průšvih, říká Pirát Radek Holomčík

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Ve volbách do poslanecké sněmovny skončili Piráti na třetím místě. „Výhra ANO znamená dlouhodobé selhávání demokratických stran,“ říká nový jihomoravský poslanec a Pirát Radek Holomčík.

Velká poslanecká rošáda: za jižní Moravu zůstane jen devět politiků

Jižní Morava /FOTOGALERIE, VIZITKY POSLANCŮ/ – Jihomoravské poslance čeká velké střídání. Křeslo získá čtrnáct nových politiků z kraje. Dvanáct ze stávajících poslanců za jižní Moravu končí ve sněmovně úplně, devět zůstává.