Krumlovští fotbalisté přivítali na domácí půdě patnáctý celek tabulky FC Miroslav. Ta se snaží za každou cenu udržet v soutěži. Z Moravského Krumlova si ale vytoužené body nepřivezla a s jejím udržením v krajském přeboru to vypadá bledě. Moravský Krumlov vyhrál suverénně 3:1. Do začátku utkání vstoupilo lépe družstvo Miroslavi. Domácí měli v jedenácté minutě smůlu, když zmatek před bránou neustál obránce Horák a srazil míč do vlastní sítě. Miroslav se tedy ujala vedení 1:0. Hra se ale postupně vyrovnala a šance přicházely i z druhé strany. Hned ve třinácté minutě Zelníček, hráč Moravského Krumlova, obešel hostujícího brankáře a měl tak před sebou úplně volnou bránu. V rychlosti ale stačil poslat míč pouze po zemi. Za brankáře tak stačil zastoupit miroslavský obránce. Čtyřiadvacátá minuta přinesla další gól utkání.

Ten vstřelil sám kapitán Moravského Krumlova Zdeněk Hlučil. Domácí fotbalisté se rozehráli a touha po další brance byla obrovská. Hned dvě minuty po vstřeleném gólu následovala další šance domácích. Hlučil centroval z pravé strany před bránu. Tam už čekal nachystaný Zelníček. Hlavou však bránu netrefil. Tlak Krumlovských v závěru rostl. Nedokázali však optimálně zakončit. Do kabin tak hráči obou družstev odcházeli za stavu 1:1. Druhý poločas přinesl opravdu atraktivní fotbal. Hned v začátku ohrozil bránu z přímého kopu Zelníček. Jeho střela minula tyče snad jen o několik centimetrů. Druhá polovina hry však přinesla i spoustu tvrdých zákroků, které se neobešly bez zranění. Rozhodčí také rozdával žluté karty na obou stranách. Miroslavským hráčům se příliš nedařilo.

Jejich věrní fanoušci však stále neúnavně povzbuzovali křikem i bubny. V osmapadesáté minutě se do zakončení dostal opět krumlovský hráč, tentokrát Martin Žák. Po individuální akci ale mířil mimo. Hostujícího brankáře prověřil až Zelníček, miroslavský brankář ale nezaváhal a svůj tým podržel. Miroslavští fotbalisté se do zakončení nedostávali příliš často. Přesto se Pešek v sedmašedesáté minutě ocitl úplně sám před bránou. Nedokázal ale zakončit. Toto zaváhání o tři minuty později potrestali domácí borci, když na své konto připsali druhou branku. O tu se zasloužil Stanislav Vybíral. Vše vyvrcholilo v jednaosmdesáté minutě, kdy Vybíral krásnou střelou ze středu hřiště uklidil míč za záda brankaře Miroslavi. Konec utkání pak byl zcela v režii Moravského Krumlova.

„Je to pro mě zklamání. Nemáme ani bod. Moravský Krumlov má dobré standardní situace, my jsme to věděli, ale bohužel všechny tři góly jsme dostali právě po nich. Prohra pro nás znamená, že jsme v pásmu sestupu. Takže teď musíme bodovat v každém dalším utkání,“ smutně zhodnotil situaci Miroslavi trenér Radomír Petrik. Na druhé straně byla v hlase trenéra Karla Pelikána slyšet radost. „Dali jsme čtyři góly a tři jedna jsme vyhráli. Myslím si tedy, že kluci byli po všech stránkách lepší. Byli na utkání lépe připraveni. Po včerejších pohovorech s hráči bylo jasné, že do dnešního utkání dají všechno. Ve druhé půlce to bylo jasné. Kluci na tom byli fyzicky lépe než soupeř,“ uvedl trenér Moravského Krumlova Karel Pelikán.