Tomu ukončili jeho třinácti zápasovou neporazitelnost. „Je velmi příjemné takhle zakončit sezonu, snad to předznamenává dobrý vstup i do následující," vyhlížel nadcházející ročník moravskokrumlovský trenér Milan Kleibl.

I přes neúspěch v podobě nedosaženého cíle do osmého místa, si trenér pochvaloval soudržnost týmu. „Bohužel půlka mančaftu na to nemá fyzicky. Kondičně zápasy nezvládáme tak, jak si představuju. Na druhou stranu, kdykoli jsme potřebovali, kluci se semkli a bojovali. Jsou schopní potrápit kohokoli," ocenil.

Slabá stránka Krumlova v sezoně byla zejména defenzivní činnost. „Dostávali jsme hodně gólů, což nebyla chyba pouze obrany, ale celého týmu. Pokud chceme pomýšlet na lepší umístění, musíme být dozadu důslednější," předeslal zkušený krumlovský záložník Lukáš Zelníček.

Kleiblovi svěřenci zakončili ročník třemi duely v šesti dnech. S náročným programem se Jihomoravané vypořádali nad očekávání dobře. „Chtěli jsme sezonu doma dobře zakončit. Nepřipouštěli jsme si, že prohrajeme, i když jsme hráli se silnými týmy. V posledním utkání už se pak na nás podepsala únava, jelikož jsme konec sezony odehráli prakticky ve třinácti, čtrnácti lidech," připomněl Zelníček závěrečnou prohru sezony 1:3 na hřišti Novosedel.

Jelikož se Krumlov potýkal na konci ročníku s početnou marodkou, prostor v prvním mužstvu dostali také dorostenci. „Do sestavy skvěle zapadl David Dvořáček, zvládl se otrkat mezi dospělými a zůstal v základní jedenáctce. Zapracováváme i další, abychom měli hráče, kteří zastoupí zraněné kluky. Budeme moc rádi, když se každý rok aspoň jeden dorostenec dostane do áčka," vyzdvihl mladíky kouč Kleibl.

Přípravu na příští sezonu zahájí fotbalisté Moravského Krumlova 12. července, před začátkem soutěže odehrají čtyři přátelská utkání. Týmu už pomůže první letní posila středopolař Tomáš Kůra, který přišel z Hrušovan nad Jevišovkou. „Už jej známe, je to kvalitní hráč. K němu chceme přivést ještě aspoň dva kluky," naznačil Kleibl.

sezona Krumlova Umístění: 12. (43 bodů)
Bilance: 13 vítězství – 4 remízy – 15 proher
Skóre: 62:64
Střelci: 20 – Vojtěch Řezáč, 8 – Petr Machotka, 7 – Jakub Staněk
Nejvyšší výhra v sezoně: Moravský Krumlov – Jevišovice 6:2 (32. kolo)
Nejvyšší prohra v sezoně: Bystrc – Moravský Krumlov 6:0 (9. kolo)

ADAM HAVEL