Kdyby měli fotbalisté Moravského Krumlova vyslovit jediné své fotbalové přání, bude to nejspíše slovo záchrana. Po podzimní části je totiž Krumlov na čtrnáctém místě krajského přeboru a na jaře budou svěřenci Karla Pelikána bojovat o setrvání v soutěži i pro příští ročník.

„Nepřipustím, aby Moravský Krumlov spadl z krajského přeboru. Od toho se bude odvíjet i zimní příprava a věřím, že to společně dokážeme,“ prohlásil po posledním utkání v Mikulově moravskokrumlovský kouč.

Tvrdá zimní příprava krumlovským fotbalistům pomalu finišuje, a byla opravdu tvrdá. „Byla kvalitnější než loni. Kluci naběhali mnohem více kilometrů a zátěžově byla postavena na úrovni divize až třetí ligy,“ přiblížil náročnost nabírání fyzické kondice Pelikán.

Moravský Krumlov, asi jako jediný tým ze dna tabulky, v zimě neposiloval. „Nikdo nám neodešel, ani nepřišel. Pokračujeme v nastolené strategii a práci s odchovanci, ve kterou věříme. Do týmu se pouze začlenil další talentovaný dorostenec Vlašín,“ prozradil Pelikán.

Jistotu záchrany dá Krumlovu desáté místo, protože do poslední chvíle nebude jasné, kolik mužstev bude sestupovat.

Moravskému Krumlovu nenahrává ani los jarní části. V prvních zápasech se utká s prvními pěti týmy tabulky. Vyjma třetího kola, kdy na svém hřišti přivítá Mokrou. „Toto utkání hodně napoví. Bude to pro nás velká neznámá, protože prý přes zimu hodně posílila, aby se zachránila. Ale to považuji za celkem nereálné,“ bilancoval krumlovský trenér.

Krumlov vstoupí do jarní části třiadvacátého března, zápasem na půdě šestého Kyjova. Doma se pak představí třicátého března proti Mokré.