Mikulov rozhodl dvěma penaltami

MIKULOV - Tým Moravského Krumlova přijel do Mikulova neprohrát, přesto si neodvezl ani bod a podlehl svému soupeři poměrem 1:3.

21.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Foto: Michal Čejka

Do Mikulova přijel tým Moravského Krumlova, který byl před sobotním zápasem na šesté příčce tabulky krajského přeboru. Domácí Pálava však stále potřebuje body, aby získala jistotu záchrany.

Domácí hráči se ještě ani nestačili do soupeře zakousnout a už získali výhodu brzkého pokutového kopu. Machalovu střelu v šestnáctce zastavil obránce hostů rukou a stejně jako v zápase proti Bohunicím se domácí ujali vedení již v osmé minutě. Domácí kapitán Kubánek nabízenou výhodu využil, i když si brankář Novotný na míč sáhl.

Po prvním poločase vedli domácí 1:0.

Druhá půle začala vlažněji, domácí byli zřejmě uspokojeni snadným vedením. Hosté hráli rychlý a pohledný fotbal, jejich akce ale končili před velkým vápnem Pálavy. To se změnilo v osmapadesáté minutě, kdy se k míči dostal Záviška a nádhernou střelou z voleje z pětadvaceti metrů nedal Novotnému šanci.

Domácí měli ale v tomto zápase více štěstí. Osm minut poté, co hosté srovnali, dostali od rozhodčího další „dáreček“ v podobě penalty. Míč si opět postavil Kubánek a tentokrát nedal brankáři žádnou šanci.

Mikulovští dělali vše pro to, aby tři body zůstaly doma, a snažili se své vedení ještě pojistit. Hráči Moravského Krumlova se tlačili dopředu, čehož domácí využívali k rychlým brejkům.

Jeden z nich vyšel v sedmdesáté deváté minutě. Marek Látal krásně našel Lukáše Machalu, který se po několika šancích konečně střelecky prosadil. Poté už domácím bylo jasné, že tři body zůstanou doma, a soupeře už k ničemu nepustili. Pálava tak udělala důležitý krok k záchraně.

Jak šly minuty
8. Kubánek 1:0. Střelu Machaly zastavuje rukou obránce hostů v pokutovém území. Rozhodčí nařizuje penaltu, kterou domácí kapitán Kubánek proměňuje, ikdyž si brankář Novotný na míč sáhl.

10. Domácí Kubánek ve vyložené šanci přestřeluje z malého vápna branku soupeře.

26. Nikým neobsazený Kubánek hlavičkuje těsně vedle tyče branky hostů.

30. Po centru Vlka střílí z voleje Zelníček, jeho umístěný pokus vyráží Novotný na roh.

41. Domácí Malinka obchází brankáře, jeho střela z úhlu je ale zachycena vracejícími se obránci.

58. Záviška 1:1. Po akci Anderse se k míči dostal Záviška, který nechytatelnou střelou z voleje nedává brankáři šanci.

66. Kubánek 2:1. Kubánek zahrává trestný kop Kubánek po faulu na Žárského a jeho střelu opět v pokutovém území zastavuje obránce stojící ve zdi rukou. Pokutový kop opět bezpečně proměňuje Kubánek.

70. Málek ve vyložené šanci hlavou přestřeluje branku hostů.

74. Po záviškově centru střílí hostující Procházka, jeho střelu brankář Novotný vyrazil.

76. Hostující obránce Hlučil chybuje při rozehrávce, Holcovu střelu ale brankář Novotný vyráží na roh.

78. Machala 3:1 Látal krásnou křižnou přihrávkou nachází Machalu a ten uklidňuje domácí třetí brankou

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Skauti přivezou Betlémské světlo. Miroslav nabídne Strom řemesel

Voda zdraží o korunu za kubík. Kromě Znojemska

Jižní Morava – Stovku či dvě za rok si v příštím roce připlatí většina domácností v příhraničí jižní Moravy za vodu. Velké vodárenské společnosti totiž zvýší ceny zhruba o korunu za kubík pitné vody.

Ústavní soud EET nezrušil. Část zákona ale škrtl

/ANKETA/ Zrušit celý zákon o elektronické evindenci tržeb, nebo jen proškrtat? Po dnešním vyjádření Ústavního soudu už je jasno. Ten se rozhodl s platností od konce února 2018 škrtnout některé paragrafy o EET, které se týkají bezhotovostních plateb a e-shopů. Ústavní soud rovněž zrušil plánovaný náběh třetí a čtvrté vlny EET.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Gymnazisté odhalí pamětní desku Janu Kubišovi

Znojmo – Pamětní desku Janu Kubišovi, účastníkovi atentátu na Heydricha, odhalí již příští týden studenti znojemského gymnázia společně s hosty, mezi kterými bude také historik a ředitel Odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík.