Mikulov rozhodl dvěma penaltami

MIKULOV - Tým Moravského Krumlova přijel do Mikulova neprohrát, přesto si neodvezl ani bod a podlehl svému soupeři poměrem 1:3.

21.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Foto: Michal Čejka

Do Mikulova přijel tým Moravského Krumlova, který byl před sobotním zápasem na šesté příčce tabulky krajského přeboru. Domácí Pálava však stále potřebuje body, aby získala jistotu záchrany.

Domácí hráči se ještě ani nestačili do soupeře zakousnout a už získali výhodu brzkého pokutového kopu. Machalovu střelu v šestnáctce zastavil obránce hostů rukou a stejně jako v zápase proti Bohunicím se domácí ujali vedení již v osmé minutě. Domácí kapitán Kubánek nabízenou výhodu využil, i když si brankář Novotný na míč sáhl.

Po prvním poločase vedli domácí 1:0.

Druhá půle začala vlažněji, domácí byli zřejmě uspokojeni snadným vedením. Hosté hráli rychlý a pohledný fotbal, jejich akce ale končili před velkým vápnem Pálavy. To se změnilo v osmapadesáté minutě, kdy se k míči dostal Záviška a nádhernou střelou z voleje z pětadvaceti metrů nedal Novotnému šanci.

Domácí měli ale v tomto zápase více štěstí. Osm minut poté, co hosté srovnali, dostali od rozhodčího další „dáreček“ v podobě penalty. Míč si opět postavil Kubánek a tentokrát nedal brankáři žádnou šanci.

Mikulovští dělali vše pro to, aby tři body zůstaly doma, a snažili se své vedení ještě pojistit. Hráči Moravského Krumlova se tlačili dopředu, čehož domácí využívali k rychlým brejkům.

Jeden z nich vyšel v sedmdesáté deváté minutě. Marek Látal krásně našel Lukáše Machalu, který se po několika šancích konečně střelecky prosadil. Poté už domácím bylo jasné, že tři body zůstanou doma, a soupeře už k ničemu nepustili. Pálava tak udělala důležitý krok k záchraně.

Jak šly minuty
8. Kubánek 1:0. Střelu Machaly zastavuje rukou obránce hostů v pokutovém území. Rozhodčí nařizuje penaltu, kterou domácí kapitán Kubánek proměňuje, ikdyž si brankář Novotný na míč sáhl.

10. Domácí Kubánek ve vyložené šanci přestřeluje z malého vápna branku soupeře.

26. Nikým neobsazený Kubánek hlavičkuje těsně vedle tyče branky hostů.

30. Po centru Vlka střílí z voleje Zelníček, jeho umístěný pokus vyráží Novotný na roh.

41. Domácí Malinka obchází brankáře, jeho střela z úhlu je ale zachycena vracejícími se obránci.

58. Záviška 1:1. Po akci Anderse se k míči dostal Záviška, který nechytatelnou střelou z voleje nedává brankáři šanci.

66. Kubánek 2:1. Kubánek zahrává trestný kop Kubánek po faulu na Žárského a jeho střelu opět v pokutovém území zastavuje obránce stojící ve zdi rukou. Pokutový kop opět bezpečně proměňuje Kubánek.

70. Málek ve vyložené šanci hlavou přestřeluje branku hostů.

74. Po záviškově centru střílí hostující Procházka, jeho střelu brankář Novotný vyrazil.

76. Hostující obránce Hlučil chybuje při rozehrávce, Holcovu střelu ale brankář Novotný vyráží na roh.

78. Machala 3:1 Látal krásnou křižnou přihrávkou nachází Machalu a ten uklidňuje domácí třetí brankou

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači elektrotechniky, elektroniky a domácích potřeb Prodavač elektroniky. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 38000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Okay je nejúspěšnější společností na trhu s elektrospotřebiči a stylovým nábytkem. Může se pochlubit pozicí stabilní české firmy s téměř čtvrt století dlouhou historií. Svých úspěchů by nedosáhla bez týmu šikovných pracovníků na svých prodejnách, mezi které se nyní můžete zařadit i vy. , , Náplň práce: , * aktivní prodej zboží a služeb , * odborné poradenství a péče o naše zákazníky , * zodpovědnost za svěřený úsek prodejny , * provádění průběžných inventur , , Požadujeme: , * příjemné vystupování a komunikativnost , * energii a tah na branku , * chuť pracovat a učit se novým věcem , * zodpovědnost a spolehlivost , * trestní bezúhonnost , , Nabízíme: , * motivující platové ohodnocení, které můžete vlastní aktivitou a výkony zvyšovat , * zaškolení a propracovaný systém dalších školení , * možnost osobního a profesního růstu , * zázemí stabilní společnosti , * možnost nástupu IHNED , , V případě Vašeho zájmu o nabízenou pracovní pozici, zašlete nám svůj životopis na sp04.hr@okaycz.eu. Pracoviště: Okay s.r.o. - znojmo, Dukelských bojovníků, č.p. 3638, 671 81 Znojmo 5. Informace: Radka Pospíšilová, +420 724 661 593. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč Odborní plánovači a odborní účetní materiáloví Plánovači ve výrobě. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Sestavování výrobních plánů podle požadavků zákazníka s ohledem na dostupnost materiálu a kapacity, Plánování/zadávání nových projektů do výroby, Sestavování a denní aktualizace výrobních plánů, Kontrolu plnění plánu a sledování stavu projektů na denní bázi, Zadávání/aktualizaci dat v informačním systému společnosti, Komunikace s oddělením nákupu, výroby a zákaznického servisu, Pravidelná účast na denních poradách ohledně stavu výroby, Počítačová gramotnost (především MS Excel), Logické myšlení, Aktivní znalost angličtiny, Proaktivní a pozitivní přístup, Silná orientace na výsledky a schopnost řešit problémy, Výhodou je praxe ve výrobní společnosti na obdobné pozici, zaměstnanecké výhody:, Denní využití angličtiny , 24 dnů dovolené, Flexibilní pracovní dobu , závodní stravování, školení a firemní akce , Zvýhodněný program volání s O2, Narozeninový dárek. Pracoviště: Tamura-europe limited, organizační složka-provozovna, Hakenova, č.p. 22, 669 02 Znojmo 2. Informace: Jolana Doletinová, +420 515 284 746. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Řidičský průkaz C+E+profesní průkaz výhodou. Případně pomůžeme se získáním těchto dokladů. Bližší informace p. Olah, profesní životopis zaslat na e-mail.. Pracoviště: Dajate s.r.o., 671 53 Jevišovice. Informace: Josef Olah, +420 720 537 441. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 20 000 Kč Svářeči. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme svářčské oprávnění, praxe výhodou, firma zaučí, vyučen zámečník nebo opravář zemědělských strojů. Bližší informace p. Hauptmann.. Pracoviště: Eduard hauptmann-provoz zámečnictví, Oblekovická, č.p. 326, 671 81 Znojmo 5. Informace: Eduard Hauptmann, +420 602 446 299.

Ordoš je zpátky. Do Vlašimi si jeho Znojmo jede pro tři body

Odstartovala hokejová soutěž EBEL. Znojemští Orli přivezli z Rakouska bod

-

Orli zahájili sezonu bodem z Villachu. Mohli mít ale tři

Villach – S prvním bodem do tabulky přicestovali v pátek Orli Znojmo z Villachu, kde prohráli 3:4 po prodloužení. S rakouským celkem, který také nosí orla ve znaku, zahajovali nový ročník EBEL. Villach se vloni stejně jako Znojmo neprobojoval do play-off. Očekával se tak vyrovnaný duel, čemuž nakonec odpovídalo i vyrovnané skóre po celý zápas. Výhru nakonec brali domácí díky gólu v první minutě prodloužení.