Dramatické utkání, ve kterém půjde o mnoho, přinese třetí jarní kolo fotbalového jihomoravského krajského přeboru. Moravský Krumlov přivítá v neděli od půl čtvrté odpoledne lídra tabulky z vyškovských Dědic.

Ty si jedou na půdu dvanáctého celku tabulky pro tři body, nebudou to však mít lehké. Domácí se letos v soutěži zachraňují a budou se tedy rvát o každý bod. „Dědice jsou jednoznačný favorit, ale my chceme alespoň bod,“ shrnul předzápasové cíle krumlovský trenér Karel Pelikán.
Ač se to podle postavení v tabulce a propastného jedenadvacetibodového rozdílu nezdá, naděje na bodový zisk není pro domácí nereálná. V dědickém dresu se totiž po trávníku prohání tým značně odlišný od toho podzimního. Opustili jej do Rakouska směřující opory Ivo Sigmund a Roman Lžičař. Kromě nich do zápasu nenastoupí také dlouhodobě zraněný tahoun Valdemar Horváth.
„Trápí ho koleno. Lepší se to, ale do tréninku se zapojí nejspíše až příští týden,“ uvedl dědický kouč Jiří Štěpán.

Jeho obměněné mužstvo se však s úvodem jara popasovalo dobře. Ve dvou zápasech dvakrát vyhrálo. A vyhrát chce i v zítřejším utkání. „Potěší mě jakýkoliv výsledek, kterým získáme tři body. Klidně i jedna nula,“ řekl lodivod Dědic.

Zároveň však ví, že vyhrát v Moravském Krumlově, nebude vůbec lehké. „Domácí mají kompaktní a výborně bránící tým. V posledním vzájemném zápase u nás se mi dost líbil. Rozhodně postavení v tabulce neodpovídá kvalitě jejich mužstva,“ chválí protivníka kouč Štěpán.

Obrannou taktiku pro zítřejší utkání potvrzuje i domácí kouč. „Jinak proti Dědicím uspět nelze. Musíme zodpovědně a soustředěně bránit a snažit se dát nějaký ten gól z brejku,“ má jasno Karel Pelikán. Zároveň však dodává, že důležitá bude pro jeho tým také trocha fotbalového štěstí.

„Sami nesmíme chybovat, hrát trpělivě a naopak musíme čekat na chybu soupeře. Jenže Dědice těch chyb moc nedělají,“ ví kouč Pelikán.
Zatím při něm stojí štěstí, alespoň pokud jde o sestavu, která ma vyběhnout v neděli na trávník. „Měli bychom být kompletní, ale určitě to budu vědět až na předzápasovém tréninku,“ tvrdí.

Očekávanou tuhou obranu domácích chce trenér Dědic zlomit kombinační hrou. „Záleží však na stavu trávníku, jestli nám to dovolí,“ upozornil dědický trenér na důležitý faktor, který může nedělní fotbalovou bitvu ovlivnit.