Na zkušebních testech měl Lacko vydržet až do soboty. Nicméně už v úterý znovu trénoval pod taktovkou kouče Michala Soboty. „Jsem nesmírně rád, že se vrátil. Je to kvalitní fotbalista a my jsme ho už od začátku nechtěli ztratit. Bránit jsem mu ale také nechtěli,“ prohlásil Michal Sobota.

Sám fotbalista už před odjezdem na olomoucké testy prohlásil, že pokud by mělo HFK zájem, není stoprocentně rozhodnutý ze Znojma odejít.

„Všechno bylo v Olomouci perfektní. Dobrá parta, solidní trenér, ale dostal jsem obavy, že by mohla Olomouc z druhé ligy spadnout. Takové riziko jsem nechtěl podstoupit a radši budu bojovat o druhou ligu ve Znojmě,“ zdůvodnil svůj návrat Matúš Lacko.

Sobota tak teď ze své pozice může mluvit o radostné zprávě. „Kdyby Lacko odešel, měli jsme za něj náhradu v podobě dalšího slovenského hráče Pačindy. Nakonec ale neodešel a my tak docílili větší konkurence v týmu,“ dodal Sobota.

A bič to je na zahraniční hráče veliký. Stanovy Moravskoslezské fotbalové ligy totiž povolují nastoupit v utkání pouze třem cizincům. Znojmo má momentálně o jednoho více.

„Z pozice trenéra je to pro mě více než dobré. Hráči budou mít mezi sebou konkurenci a nastoupí jen ti, kteří budou mít aktuální formu,“ vysvětlil znojemský kouč.

Lacko by se měl představit už v dnešním přátelském utkání v Jihlavě. To začíná na tamní umělé trávě v jedenáct hodin dopoledne.