Florbalisté TJ VHS Znojmo svůj bodový zisk nerozšířili. V utkání s Libercem byli aktivnější, ale Severočechy přestřílet nedokázali. Nakonec se museli před soupeřem sklonit, když mu podlehli 4:6.

Úvod utkání domácím vyšel, alespoň co se herního projevu týče. Nastoupili na dvě pětky a svým aktivním pohybe dokázali zatápět pod libereckým kotlem. Avšak brankově na tom byl lépe tým od Ještědu. První část totiž vyhrál 3:2. Jediné dva zásahy v první části padly z holí Paláta a Slámy.

Druhá část skončila 1:1 a všem bylo jasné, že třetí třetina bude klíčová. Znojmo do ní vstoupilo opět aktivně, ale inkasovalo hned na začátku třetiny. Náskok Liberce pak snížil Bárta, ale o dvě minuty později se znovu prosadili hosté a udělali tak tečku za sobotním utkání.

„Neplníme jednoduché taktické pokyny a naše střelba není nebezpečná. To jsou dvě věci, které vidím jako rozhodující. Pokud se tyto dvě činnosti nezlepší, nemůžeme vyhrát,“ zvýšeným tónem hodnotil utkání znojemský trenér Libor Šťasta.

Naopak hosté odjeli ze hřiště nováčka spokojení. „Připsali jsme si tři body. Konečně jsem si připadal, že nejsme nějaký zanedbaný sport. Atmosféra tu byla výborná a mohu říct, že budu Znojmu držet palce, aby v extralize setrvalo. Byl to skvělý zážitek,“ pronesl chválu na adresu jihomoravských fanoušků kouč Liberce Viktor Kolář.

Znojmo je tak po šestém kole na jedenácté příčce tabulky. Už ve středu hrají florbalisté vložené kolo s brněnskými Bulldoky. Utkání začíná v osmnáct hodin.