Jaký by důvod vašeho konce ve Znojmě?
Začalo to 22. prosince, kdy jsem se dozvěděl o odchodu prezidenta klubu Oty Kohoutka. Pak v lednu odešel sportovní ředitel Michal Bělák, tak jsem tam zůstal jako trenér sám ve sportovním vedení a domluvili jsme se s Jirkou Tunkou, novým majitelem, že to zkusíme do 30. června. Měli jsme si se Zdeňkem Pláňkou a Romanem Švarcem rozdělit práci sportovního ředitele, což se stalo. Potom jsme si na něco plácli, ale nefungovalo to, a tak jsme se domluvili na ukončení smlouvy.

Dosavadní prezident fotbalového klubu 1. SC Znojmo Ota Kohoutek se nově přesune do role čestného prezidenta.
Změny ve fotbalovém Znojmě: po 12 letech končí prezident, odchází kouč Balcárek

Není toho konce škoda, nebyla to cesta, jak se dostat trenérsky výš?
Určitě mě to mrzí. Když jsem se loučil s kabinou, bylo mi smutno. Kluky obdivuji, kdo nezná Znojmo, tak to nepochopí. Chtěl jsem zůstat, ale dál to skutečně už nešlo. Nějakým způsobem jsme tam začali práci a myslím, že to fungovalo. Skončili jsme šestí se ztrátou pouhých pěti bodů na druhé postupové místo, což je podle mě úspěch na to, jaké možnosti ve Znojmě jsou. Líbí se mi, že to je takový rodinný klub, stejně jako v Uničově. Práce o málo lidech a všichni, kteří tam pracovali, tak to nedělali jen pro peníze, ale srdcem, z lásky ke klubu. Většina z nich hrála ve Znojmě v mládežnických kategoriích i za muže. Tihle lidé ale pomalu končí, což mě mrzí.

Jak byste půlrok zhodnotil?
Když jsem přišel, bylo to hektické. Měli jsme šest týdnů do mistrovských utkání a točilo se nám hodně hráčů na zkoušce, takže bylo hrozně málo času na to, abychom mužstvo připravili. Pak se nám nepovedlo prvních pět kol, po kterých jsme měli málo bodů. Mužstvo nastartoval skvělý duel proti Opavě, který jsme vyhráli 2:0. Postupně jsme našli svoji tvář a nakonec je to umístění dobré. Odehráli jsme několik dobrých zápasů, včetně poháru se Spartou. Myslím, že to je úspěch, protože finanční podmínky jsou ve Znojmě omezené, oproti tomu s jakým rozpočtem pracují ostatní týmy jako třeba Opava, Třinec, České Budějovice nebo Hradec Králové, který skončil za námi.

Ilustrační foto.
Komplikace. Orlům se vzdaluje play-off, padli s Fehérvárem

Co máte v nejbližší době v plánu?
Teď si dám od fotbalu pauzu a budu trávit čas hlavně s rodinou. Mám naplánované stáže v Německu a chci jet za kamarádem na Slovensko, kde si chci udělat obrázek o tamní první a druhé lize. Pojedu takovou tour po Slovensku. To stejné mám v plánu i tady u nás, objet nějaké zápasy.

MICHAL MUZIKANT