Padlo v kabině po zápase pár ostrých vět?

V prvním poločase jsme udrželi nulu a zkušenější hráči jako Tomáš Cihlář a Radek Mezlík nás motivovali. Po druhé půli a hrůzostrašné desetiminutovce měla většina z nás sklopenou hlavu. Trochu bouřka byla.

Trenér Kučera po zápase s Jihlavou prohlásil, že jste ukázal svoji kvalitu a oživil hru podobně jako o víkendu v Sokolově. Těší vás to?

Četl jsem, že jsem kouče překvapil. Hrál jsem po delší době, tak jsem chtěl utkání hlavně uběhat a vydržet co nejdéle. Uvidíme, třeba dostanu šanci.

Dodávají vám poslední zápasy sebevědomí?

Určitě. Byl jsem delší dobu zraněný a musím na sobě dál makat. Chci trenérovi ukázat, že můžu hrát v základní sestavě a musím mu to dát najevo.

Jak vás limitovalo zranění?

Šest až sedm týdnů jsem se doma léčil s prasklou chrupavkou a naštípnutou kostí v lopatce. Nemohl jsem vůbec trénovat, maximálně jsem posiloval nohy.

Omezilo vás to tedy v kondiční vybavenosti?

Podstatně mě zranění zbrzdilo. Po uzdravení jsem začal běhat. Trenér Kučera zavedl do kabiny novou aplikaci na běhání. Kontroluje nás, když běháme individuálně. Jsem z Brna, takže jsem mu občas poslal email, co jsem zaběhl. Hodně mi pomohl a radil. Můžete však běhat jak maratonec, ale zápasové zatížení je nejdůležitější.

Jak se uklidňujete po takových utkáních jako s Jihlavou?

Vysprchoval jsem se, sedl do auta a jel jsem s kluky do Brna. Dal jsem si regeneraci a popřemýšlel nad utkáním. V neděli nás čeká další zápas s rezervou Sigmy Olomouc. Musíme už pohár vypustit, jde se dál.

Je dojíždění problém?

Máme firemní auto. Jezdíme s Tomášem Oklešťkem, Tadeášem Zezulou, Davidem Helískem a Vlastimilem Veselým. Je nás akorát pět do auta. Když si chceme odpočinout, tak přespíme ve Znojmě.

Považujete se za rychlostní typ hráče, který sprintuje na kraji zálohy?

Je to tak, jinak by mě trenér nedával na pravou zálohu. Mám za úkol utíkat obráncům, píchnout si balon a pořádně nacentrovat.

Cítíte, že se může protočit sestava na víkendový duel?

Je to na trenérovi. Za další šanci budu samozřejmě rád.

Věříte, že vás nakopne souboj s olomouckými mladíky?

Uvidíme, ale drželi jsme se na vítězné vlně a ta už je pryč. Samo to nepůjde. Je potřeba pracovat dál.