Od předposlední příčky Táborska znamenající sestup je dělí ze čtrnáctého místa tři body. V sobotu od čtvrt na jedenáct dopoledne nastoupí Znojmo na hřišti sedmých Pardubic. „Pokud vyhrajeme, jednou nohou se v soutěži zachráníme,“ poznamenal trenér jihomoravského celku František Šturma.

Se svými svěřenci si v uplynulém týdnu dopřál večeři, která měla napomoci ke zlepšení atmosféry v týmu. „Hodně v této fázi sezony pracujeme s hlavou. Obvykle se na takové večeře chodí před sezonou, ale my chtěli semknout tým teď a vyříkat si nějaké věci, které patří do kabiny. Padlo to na úrodnou půdu a každý na trénincích maká na sto procent,“ přesvědčoval znojemský lodivod.

Fotbalisté 1. SC Znojmo v květnu definitivně rozlousknou otázku ohledně svého osudu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.V šatně jihomoravského týmu motivuje především ke zlepšení sebedůvěry, která dostala v pěti aprílových duelech na frak. Znojmo z nich vydolovalo jediný bod za plichtu s Vlašimí, v posledních třech zápasech se vždy sklonilo favorizovaným soupeřům Ústí nad Labem, Českým Budějovicím a brněnské Zbrojovce. „Tyto zápasy jsme proti silným soupeřům odmakali, ale nezískali ani bod a kluci měli potom svěšené hlavy. Přestali jsme dávat góly,“ zmínil Šturma.

I proto fotbalisté od rakouských hranic pilovali v uplynulém týdnu především zakončení. „Celý týden jsme dost cvičili střelbu,“ přiznal znojemský kouč.

Souboj s Pardubicemi se zdá přitom být příhodným pro zlepšení produktivity. „Nebrání před vápnem dvěma autobusy, ale chtějí hrát fotbal jak my. Hrozně to kvituju a čekám otevřený zápas“ podotkl Šturma.

Východočeský celek se však může pochlubit vynikající domácí bilancí zápasů. Z pěti jarních duelech na svém hřišti vydolovaly Pardubice třináct z patnácti možných bodů. „Jde o kvalitního soupeře. V naší situaci už ale musíme sbírat body. Je čas,“ burcoval pro klubový web znojemský záložník David Machalík.

Znojmo nemůže počítat s vykartovaným Muamerem Avdičem.