Ani divizní celek Velkého Meziříčí nezastavil spanilou jízdu znojemských fotbalistů zimní přípravou. V dalším vystoupení si Znojmo připsalo výhru na půdě soupeře. Po dvou brankách Minarecha a jedné trefě Jaroše zvítězilo 3:1.

První poločas byl z obou stran dost opatrný. Během prvních minut měl jedinou šanci slovenský špílmachr Lacko. Jeho pokus ale skončil na břevně domácí branky.

Góly začaly padat až pět minut před koncem. Ve čtyřicáté minutě dal míč za obranu středopolař Veselý a Jaroš poslal Znojmo do vedení. Hned o minutu později zvýšil náskok Jihomoravnů z penalty Minarech a zdálo se být rozhodnuto.

Domácí ale nesložili svoje zbraně. V poslední minutě první půle snížili, když Hort naložil s centrem Staňka na výbornou. Z voleje ho poslal pod břevno hostující branky a Hrubému nedal sebemenší šanci.

Druhá půle už byla pro znojemského fanouška uspokojivější. Fotbalisté 1. SC drželi míč více na svých kopačkách. Soupeře začali přehrávat, ale jejich akce zastavoval praporek pomezního rozhodčího. Poté, co domácí fotbalisté fyzicky odešli, vstřelil svůj druhý gól v utkání Minarech a dal tak podobu konečnému výsledku.

„Soupeř bral utkání hodně prestižně, ne-li mistrovsky. Hrál na hranici svých možností, a tak i ten fotbal vypadal. My jsme ale hráli svoji hru, takže jsem spokojený,“ vyjádřil se k utkání asistent trenéra Libor Palička, který se kvůli nemoci hlavního kouče Soboty dostal na jeho pozici.

Do utkání se také dostal Paul s Adamovem, kteří vystřídali Pavelku s Veselým.

„Utkání bylo ze strany soupeře hodně ostré. Pavelka měl naražené koleno a Veselého také po jednom zákroku bolela noha, takže jsem je vystřídal. Za chvíli nám začíná sezona, tak jsem nechtěl riskovat nějaké vážnější zranění,“ zdůvodnil dvě střídání na znojemské straně Palička.

Poslední přátelské utkání sehraje znojemský A-tým v neděli na půdě druholigové Čáslavi. Bude to tak závěrečná prověrka svěřenců Michala Soboty před startem jarní části MSFL.

V něm se Znojmo utká v neděli, devátého března, doma s Břeclaví.