Sezonu uzavřeli fotbalisté celku ze Znojemska sobotní divokou remízou 5:5 s brněnským Slovanem. Vývoj zápasu napsal za jinak úspěšnou sezonou drobnou kaňku. „Začátek byl velmi dobrý, vedli jsme už 5:1, jenže pak jsme situaci nepochopitelně podcenili. Co jsme neproměnili, se nám ve druhém poločase vrátilo. Nemohli jsme se dostat do hry a soupeř zaslouženě vyrovnal. Přijel s mladými kluky, kteří měli motivaci a chtěli hrát fotbal, na rozdíl od našich," posteskne si Petrik.

Nečekaná ztráta s posledním celkem tabulky jinak představovala v domácím prostředí spíš výjimku. Před vlastními diváky totiž Miroslav letos vynikala, jelikož ovládla deset ze třinácti zápasů a ztratila pouze osm bodů za dvě porážky a jednu remízu. „Oproti jiným sezonám jsme byli schopní soupeře doma přehrát, dostat ho pod tlak. Navíc jsme šance proměňovali, což je jednoznačně pozitivní. Venku to bylo trochu horší, ale v rámci možností jsme tam také odehráli dobré zápasy. Některé ovlivnila zranění klíčových hráčů," bilancuje miroslavský předseda.

Ze Znojemska si odvezl všechny body například mistrovský Tišnov po výhře 6:0. „Snažili jsme se s ním hrát fotbal, ale dostali jsme lekci z produktivity. Jednalo se jasně o nejlepší mančaft v soutěži. I když na jaře neměl tak přesvědčivé výsledky, pořád měl kvalitu," oceňuje Petrik nového účastníka krajského přeboru.

Sezona MiroslaviUmístění: 4. příčka v A skupině I. A třídy
Bilance: 26 zápasů, 13 vítězství 3 remízy 10 porážek, skóre 67:64
Bilance doma: 13 zápasů, 10 vítězství 1 remíza 2 porážky, skóre 44:22 (2. místo)
Bilance venku: 13 zápasů, 3 vítězství 2 remízy 8 porážek, skóre 23:42 (10. místo)
Nejvyšší výhra v sezoně: Miroslav Tasovice B 9:0 (26. kolo)
Nejvyšší prohra v sezoně: Miroslav Kunštát 1:7 (7. kolo)
Nejlepší střelci:
19 Radim Iran, 11 Rostislav Szajko, 8 Jiří Sláma, 5 Pavel Suchánek, Milan Vyžrálek, Tomáš Szajko, 4 Jaromír Beran, 3 Jiří Hajzner

Právě s domácími výsledky ovšem panuje v Miroslavi spokojenost. „Uhráli jsme hodně bodů a také diváci, kteří už bývali skeptičtí, zjistili, že se na náš fotbal dá dívat," usmívá se funkcionář.

Z úspěšného celku se vyprofilovaly i klíčové opory. „Vyzdvihnu brankáře Radka Minaříka, pak Jirku Slámu, který je uprostřed zálohy vůdčí osobnost mužstva. Patří k nim i Ladislav Kirschner, který sice kvůli pracovním povinnostem neodehrál tolik zápasů, ale považuju ho za dobrou posilu, která před sezonou přišla," jmenuje Petrik.

V dalším ročníku plánuje Miroslav svůj kádr ještě posílit a cílí na známé tváře. „Oslovili jsme dva tři kluky, kteří u nás dřív hráli a teď byli ve vyšších soutěžích. Není tajemství, že je chceme přivést. Co se týče odchodů, zatím jsme se všemi domluvení, ale stát se může cokoliv, protože blízko je Rakousko a už se nám to v minulosti vymstilo," upozorňuje na časté odchody na jih od českých hranic. „Chceme jít cestou trpělivého doplňování kádru. Postupem času třeba zkusíme postoupit," dodává.