Fotbalisté Miroslavi a Moravské Krumlova. Dva rivalové, kteří si nikdy nenechali nic zadarmo na sebe narazí v osmém kole krajského přeboru.

Miroslav bude ve velkém derby hostit Moravský Krumlov a chce potvrdit získané body z venku právě proti Krumlovu, který je předposlední.

V posledním kole Miroslav zvítězila v Mokré 3:0 po třech gólech uzdraveného útočníka Rohlíka. „Zase jsme se utvrdili v tom, co jsme si mysleli. Jiří Rohlík je pro nás nepostradatelný a opět to dokázal,“ tvrdil po vyhraném utkání v Mokré předseda miroslavské kopané Miroslav Chlad.

Naopak Krumlov sužují jisté problémy. Po operaci je střelec Vybíral a bez něj jakoby Krumlov nedokázal vstřelit branku. V posledním kole pouze remizoval s Kuřimí 0:0. „Proti soupeřům produkujeme dobrý fotbal. Jsme aktivní, máme požehnaně gólových příležitostí, ale nedáme branku,“ vystihl jalovou koncovku domácí kouč Karel Pelikán, který v Miroslavi nastoupí se hrou na tři útočníky. „Budeme hrát takový ten agresivní anglický styl. Samozřejmě budeme vycházet ze zabezpečené obrany a doufám, že se naši tři forvardi vpředu už prosadí,“ doufal Pelikán.

Domácí fotbalisté by rádi Krumlov porazili, potvrdili tři body z venku a odpoutali se od středu tabulky. Zároveň ale nechtějí svého soupeře podcenit. „Krumlov je v podobné situaci, jako jsme byli my v loňské sezoně. Nechceme ho podcenit, a proto musíme podat disciplinovaný výkon jako v Mokré,“ sdělil Chlad.

Miroslav bude oproti Moravskému Krumlovu v plné síle. „Jsme kompletní. Samozřejmě nějaká menší zranění máme, ale nejsou nijak vážná,“ přiznal Chlad. Moravský Krumlov opět bude řešit zapeklitou otázku se sestavou.

„Útočník Vybíral je po operaci. Stoper Horák má distanc a vůbec nevíme, jestli nastoupí středopolař Zelníček. Takové problémy k fotbalu patří a my se s tím budeme muset vyrovnat,“ přiblížil Pelikán.

Utkání začíná v neděli v šestnáct hodin.

FC Miroslav – FC Moravský Krumlov


FC Miroslav: Koutník - Rambousek, Rohlík M., Chalupský, Pešek- Demek, Sulik, Krula, Janků- Rohlík J., Mařík.

FC Moravský Krumlov: Hradec – Caha, Vošmera, Šajner, Hlučil – Laml, Anders, Zelníček – Záviška, Martinka, Pelikan ml.

Rozhodčí: Špaček – Krbůšek, Koudela. Delegát: Stejskal.

Vzájemné zápasy v poslední době:

Podzim 2006: Moravský Krumlov – Miroslav 1:1.

Jaro 2007: Miroslav – Moravský Krumlov 1:1.

Postavení v tabulce:

9. Miroslav 10:8 10

15. Krumlov 7:13 5