Krajský přebor, stejně jako další fotbalové soutěže, míří do svého finále. Z pohledu miroslavských fotbalistů bude závěr letošní sezony hodně dramatický. O tom, jestli se zachrání nebo nikoli, rozhodne až poslední soutěžní kolo.

Už od zimní přípravy zbrojí Miroslav na záchranářské práce. Samotní fotbalisté si chtěli pocit záchrany vychutnat už mnohem dříve, ale miroslavští střelci se dlouho nemohli najít. Podobně tomu bylo i o víkendu, kdy Miroslav hrála na hřišti Sparty Brno.

V zápase od úvodních minut diktovali tempo hry Miroslavští, ale dlouho se nemohli prosadit. To se podařilo až na začátku druhého poločasu. Demek svou ranou zpoza vápna otevřel skóre utkání. I když se domácí Sparta po obdržené brance dost osmělila, pojistku tří bodů zaznamenal v šestašedesáté minutě Mařík.

Miroslav tak získala důležité tři body a její naděje na záchranu stále žije. „Hráči odvedli velmi zodpovědný výkon. Hráli jsme aktivně a alespoň jsme dokázali proměnit dvě z velkého množství šancí,“ byl lehce ironický předseda miroslavské kopané Josef Chlad.

Miroslav je třetí od konce a z krajského přeboru by měly sestupovat tři týmy. Sestupová matematika je tedy jasná. V posledním kole musí zdolat třetí tým tabulky Velkou nad Veličkou a zároveň musí třináctý Mikulov prohrát v Moravském Krumlově.

To, jaké bude složení krajského přeboru v příští sezoně, budeme vědět v neděli. Ale asi všichni fanoušci fotbalu se shodnou, že by byla škoda přijít o atmosféru krajského derby mezi Miroslaví a Moravským Krumlovem. „Určitě by byla velká škoda, o tato derby přijít. Nebudeme nikomu nic slibovat. My se budeme chtít s fanoušky určitě rozloučit výhrou. Máme ale dost zranění, takže to nebude jednoduché,“ prohlásil trenér Moravského Krumlova Karel Pelikán.

I kdyby Miroslav spadla, nebude v krajském přeboru o derby nouze. Už teď je jasné, že do páté nejvyšší soutěže zamíří Hrušovany nad Jevišovkou, které spadly z Moravskoslezské divize. Dalším znojemským zástupcem v krajského přeboru budou Tasovice, jenž do něj postoupily z I. A třídy.