Lekce z produktivity. Tak by se dal nazvat další duel mezi největšími rivaly krajského přeboru. V souboji mezi Miroslaví a Moravským Krumlovem měli ze hry více hosté, i přesto si z Miroslavi odvezli porážku 1:3.

Skvělé začátky


Skvělými vstupy do obou poločasů Miroslav prakticky rozhodla o své výhře. V tom prvním dostal Krula od Sulika v deváté minutě utkání učebnicovou kolmici za obranu. Se šancí naložil nejlépe, jak mohl, když chladnokrevně loboval vybíhajícího brankáře Krumlova Hradce. Na začátku druhé půlky, přesněji v sedmačtyřicáté minutě, udeřilo druhé křídlo miroslavského útoku.

Jiří Rohlík se prosadil z levé strany, když střelou ke vzdálenější tyči překonal Hradce podruhé.

I přes nepříznivý stav krumlovští fotbalisté více drželi míč a měli bezesporu více šancí než ti domácí. Přišla ale čtyřiapadesátá minuta kdy se ve vápně dostal k míči Dufek, pohrál si s domácí obranou a stejnou střelou, kterou zvyšoval Rohlík, poslal Miroslav do tříbrankového vedení.

V tu chvíli byli domácí na chvíli na koni a kontrolovali hru. Krumlov se ale znovu vzchopil a začal domácí fotbalisty tlačit. Jen díky skvěle chytajícímu Koutníkovi měla Miroslav v kolonce obdržených branek nulu.

„Já už nevím, co bych k tomu řekl. Klukům nemůžu nic vytknout. Šance máme, ale nedokážeme je proměnit. Balón skáče na brankové čáře, ale my gól stejně nedáme,“ kroutil po utkání hlavou trenér Moravského Krumlova Karel Pelikán. Tomu navíc během utkání přibyli na seznam marodů další dva hráči. Jeho syn a záložník Vošmera.

„Vošmera snad bude v pořádku, ale můj syn si nejspíš přetrhl postranní vazy v koleni. Už takhle nás je málo a ještě k tomu tohle,“ pronesl smutný Pelikán.

Velká spokojenost


Zato na straně úspěšnější Miroslavi byla radost z vítězství jednoznačná.

„Potřebovali jsme tři body potvrdit a to se nám podařilo. Byl to ale vydřený zápas, kde jsme měli konečně trochu toho štěstíčka,“ sdělil spokojený domácí kouč Jan Kopenec. Ten zároveň zdůvodnil, čím to, že se Miroslavi hraje lépe venku než doma.

„Venku hrajeme ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky a to nám jde. Doma se zase musí tvořit, v tom máme ještě velké mezery,“ dodal.

Miroslav si tak v tabulce výrazně polepšila a momentálně hájí osmou příčku.

FC Miroslav – FC Moravský Krumlov

Jak šly minuty:

1. Rozhodčí hvizdem do své píšťalky zahajuje utkání mezi Miroslaví a Moravským Krumlovem.

2. Hned zkraje utkání zkouší pozornost hostujícího brankáře Pešek, ale jeho střela nejde ani mezi tyče krumlovské svatyně.

6. Laml vyslílá z úrovně velkého vápna nebezpečnou střelu, která jde jen těsně nad.

9. Krul – 1:0. Sulik chytrou kolmicí za obranu vysunuje útočníka Krula, který chytře lobuje Hradce a posílá miroslavské fotbalisty do vedení.

12. Jiří Rohlík dává Krulovi přihrávku za obranu. Ten se ale chytá do ofsajdové pasti krumlovských obránců.

18. Zelníček vidí za protesty první žlutou kartu utkání.

34. Dlouhý nákop stopera Moravského Krumlova ve vápně Chalupský míjí a míč se dostává až Andersovi, který z první zakončuje, ale Koutník jeho pokus reflexivně kryje.

41. Zelníček po přiklepnutí od Anderse z pětadvaceti metrů střílí. Domácí brankář nebezpečnou střelu vytahuje do zámezí na rohový kop.

47. Rohlík J. – 2:0. Dufek vysunuje další kolmicí za obranu Jiřího Rohlíka, který z levé strany ke vzdálenější tyči zvyšuje náskok Miroslavi.

54. Dufek – 3:0. Dufek se v krumlovském vápně dostává k míči. Nalevo si pohrává s jedním krumlovským bekem a ke vzdálenější tyči posílá Miroslav do tříbrankového vedení.

73. Martinek má na svědomí další velkou šanci hostí. Ve vápně se elegantně zbavuje stopera, ale skvělý Koutník další pokus Moravského Krumlova kryje.

87. Doubek – 3:1. Moravský Krumlov snžuje díky střídajícímu Doubkovi. Ten se nejlépe orientuje ve skrumáži před brankou Miroslavi a pohotově posílá míč za brankovou čáru.

92. V poslední minutě ještě Krumlov zahrává standardní situaci. Centr nakonec končí na levé tyči Koutníkovy branky.

92. Rozhodčí ukončuje zápas.