Nyní sedí na lavičce třetiligového Znojma a v Uničově musel skousnout porážku 1:4 a křivdu od rozhodčích. Přesto mu to návrat do města, za které hrál v letech 1997 – 1999 nezkazilo. „Strašně se to tady změnilo, ale je to nostalgie. Uničovu vždycky fandím,“ prozradil v rozhovoru pro Deník.

Do Uničova jste přišel z Rýmařova a následně si vykopal angažmá ve Vítkovicích, Liberci, Mladé Boleslavi či řeckém Panioniosu. Jaké to bylo vrátit se po letech na uničovský stadion?

Vždycky je pěkné se vracet do prostředí, kde jsem hrával. V Uničově jsem navíc vyrůstal ve velkém fotbale. Mám na něj jenom pěkné vzpomínky, byla to nádherná léta, kde byli super kluci. Vzpomínám na něj rád a vždycky mu fandím.

David Langer

Post: Záložník
Věk: 45
Hráčská kariéra:
Dolní Moravice, Rýmařov, Uničov, Vítkovice, Liberec, Mladá Boleslav, Panionios, Jakubčovice, PAS Lamia, Spratzern, Amaliendorf, Schwarzenau, Martinsberg. Trenérská kariéra: Spratzern, Amaliendorf, Schwarzenau, Příbram (mládež), Znojmo. Největší úspěchy: Mistr ligy s Libercem (2004), gól do sítě AC Milán v poháru UEFA.

Areál za tu dobu prošel velkou rekonstrukcí, co jste na něj říkal, když jste jej spatřil?

Dneska ráno, když jsem sem přišel, tak jsem se díval, že se to tady strašně změnilo. Bavil jsem se o tom i s masérem Uničova Jardou Nerušilem, který tady byl už v době, kdy jsem v Uničově hrával. Změnilo se to tady k lepšímu, je to novější. Místo škváry je druhé travnaté hřiště pro mládež, je tady umělka a opravený je celý areál. Proto Uničov hraje tam, kde hraje. Je nahoře, protože má zázemí a má výhodu, že je blízko Olomouci, odkud čerpá spoustu hráčů.

Sledoval jste Uničov i v době, kdy jste ještě netrénoval klub v MSFL?

Vždycky sleduji mančafty, ve kterých jsem dříve působil, i když ty hráče už třeba vůbec osobně neznám, ale jen podle jmen. Člověk těm týmům fandí, protože má nějakou nostalgii, když tam potom přijede.

Měl jste speciální motivaci Uničov porazit?

Speciálně motivaci jsem úplně neměl, protože jsme na úvod sezony dvakrát těsně prohráli, takže ta motivace by tam byla stejná, ať bychom hráli kdekoliv. Ale, když jste někde hrál, tak se chcete ukázat a vyhrát.

Jste ještě v kontaktu s někým z města a proběhlo případně nějaké hecování?

Jsem v kontaktu spíše s fanoušky a těmi, kteří Uničovem prošli a známe se z mládí. Nějaké popichování proběhlo. Oni říkali, že dostaneme šestku, já jsem říkal, že vyhrajeme, takže tohle tam je vždycky.

Fotbalisté Uničova (v modrém) porazili Znojmo 4:1.
„Basketbaloví fotbalisté“ Uničova dali Znojmu čtverku. Hosté cítili křivdu

Nakonec jste prohráli celkem vysoko 4:1 a nebyl jste spokojený ani s některými výroky rozhodčích. Nepokazilo vám to trošku ten návrat?

Já věřím, že rozhodčí to nechtěl udělat schválně, jen penaltové situace špatně vyhodnotil. Ale když si to vezmu, tak covid není jen problém hráčů, ale také sudích, protože jsou nevypískaní. Ale tohle je neskutečná chyba. Taková penalta je k smíchu. Ale vyrovnali jsme, takže jsme ji mohli hodit za hlavu, pak máme tutovku, nedáme a dál už sudí nic neovlivnili.