„Tento turnaj pořádáme již tradičně a jako jedni z mála nevybíráme od týmů žádné startovné," podotkl organizátor štítarského turnaje František Fiala.

Jevišovičtí organizátoři pak pozvali na svůj turnaj osmičku týmů kategorie mladších žáků s ročníkem narození 2001 a mladší, a to nejen ze Znojemska. Turnaj v Jevišovicích byl rozdělen na dvě skupiny po čtyřech, kde se utkaly týmy každý s každým. Jednotlivá utkání se hrála dvakrát patnáct minut s tříminutovou přestávkou mezi poločasy na výměnu stran.

Turnaje se kromě domácího týmu Fotbalu Jevišovic účastnily celky SK Moravské Budějovice, FK Hatě, TJ Sokol Stařeč, FC Moravský Krumlov, A.S.A ES Únanov, FK Inzert Expres Znojmo a SK Vranov nad Dyjí.

Vítězové základních skupin měli právo finálového boje. Základní skupiny dokázali vyhrát mladší žáci Hatí a Inzert Expresu Znojmo. Hráči Znojma navíc během turnaje neinkasovali ani jedinou branku.

Ve finálovém střetnutí udolali soupeře z Hatí jednoznačně v poměru 4:0. V utkání o třetí místo dominovali hráči Moravského Krumlova, jenž porazili domácí celek Jevišovic. „Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen znojemský střelec Marek Balík, hráčem turnaje byl pak hráč Jakub Dvořáček z týmu Moravského Krumlova a nejlepším brankářem byl domácí brankář Jevišovic Martin Peřinka," oznámili pořadatelé jevišovické akce. Závěrečného vyhodnocení se zúčastnil i starosta města Jevišovice Pavel Málek.

Štítarský turnaj se uskutečnil v kategoriích přípravek a žáků. Účastníky byly týmy TJ Sokol Štítary, SK Vranov nad Dyjí, FC Jemnicko, FK Práče, SK Moravské Budějovice, FK Inzert Expres Znojmo a TJ Sokol Přímětice. V mladší přípravce se z titulu radovali hráči Jemnicka před týmem Vranova nad Dyjí. Titulu ve starší přípravce se dočkaly mladé hvězdičky z týmu Práčí, které nedopustily vítězný double přípravkám Jemnicka.

Mezi žáky se z prvenství radovali fotbalisté Inzert Expres Znojmo, za kterými se umístily domácí Štířaty. Ty se mezi přípravkami radovaly vždy z bronzové medaile.