Do nového ročníku vstoupili hráči Moravského Krumlova již pod vedením nového trenéra. Po dvou a půl letech u týmu skončil Rudolf Holátko a nahradil jej Milan Kleibl. „Potřebovali jsme změnu. S bývalým trenérem jsme se rozešli v dobrém. Zaznamenal dobré výsledky, v předešlé sezoně jsme dokonce skončili třetí," komentoval změnu sekretář klubu Petr Krška.

V hráčském kádru se přes léto výraznější změny neuskutečnily. Po minulé sezoně skončilo v týmu hostování Petru Pislcajtovi a Ladislavu Kirchnerovi, naopak se z hostování vrací Jiří Čepera a Karel Pelikán a jedná se o prodloužení hostování u Jaromíra Berana a Filipa Kolegara. Šanci mezi dospělými dostanou rovněž mladí hráči z dorostu.

Nový kouč Kleibl se zatím se svými svěřenci sžívá. První přípravný duel má Moravský Krumlov v plánu v sobotu proti Zastávce. „Trenér několik našich zápasů v minulé sezoně viděl, takže přibližně ví, co od hráčů čekat. Jako nový může přinést jiný pohled, než máme my, kteří jsme v klubu dlouho," uvedl Zelníček.

Spolupráce s novým koučem zatím funguje. „Známe se už delší dobu. Moc jsme si v našich podmínkách vybírat nemohli. Trenér dostal týden na rozmyšlenou a naši nabídku nakonec přijal," řekl Zelníček.

Tým začal přípravu na novou sezonu 8. července, momentálně trénuje třikrát týdně. I přes úmorná vedra. „Není to nic příjemného. Snažíme se tréninky dávat až na sedmou hodinu večer, když už slunce tolik nesvítí," popisoval hrající kouč dril v tropických teplotách.

přípravné duely

25. července, 18.00: Moravský Krumlov – Zastávka (hřiště Jamolice)

2. srpna, 17.00: Moravský Krumlov – Velké Meziříčí B

5. srpna: pohár JMKFS dle výsledků předkola

7. srpna, 18.00: Višňové – Moravský Krumlov B