Derby, ve kterém o vítězi rozhodne, kdo vstřelí gól, takový zápas zhlédli v neděli diváci v Moravském Krumlově. Domácí porazili znojemský Inzert Expres 2:0 díky brance Lukáše Zelníčka po rohovém kopu v prvním poločase. V nastaveném čase pak zvyšoval Vojtěch Řezáč. Krumlovští tak po dvou prohrách 0:3 konečně získali všechny body.

„Výhru jsme vydřeli. Bylo to utkání jen o dřině. Potřebujeme strašně moc šancí na to, abychom dali gól. To je náš problém už několik kol, že nedávám branky z vyložených šancí," přiblížil krumlovský trenér Rudof Holátko.

Tentokrát jeho tým alespoň dvě brankové příležitosti proměnil, zato hosté jen v prvním poločase spálili tři tutovky. Bránu netrefili Martin Procházka, Daniel Kubále a ani Milan Samek. „Je to obrovská škoda, protože jsme nebyli horší a zbytečně jsme prohráli. Když nedáme góly, nemůžeme vyhrát," prohlásil trenér Inzert Expresu Tomáš Pěnkava.

Znojemský celek inkasoval po rohovém kopu. Krumlovští jej zahráli nakrátko, Petr Schwarz poslal míč dál a Lukáš Zelníček zavěsil hlavou. „Udělali jsme hrubku a dostali gól. Hráči, kteří jsou na to určeni, na krátký roh neběželi. Připravovali jsme se na to, že Krumlov nakopává balón a na jeho standardky. A jednu jsme právě neubránili," vylíčil Pěnkava.

Inzert Expres se celou druhou půlku marně snažil o vyrovnání, zase to byli domácí, kteří se po několika zmařených šancí trefili až v nastaveném čase. Střelecká mušku měl přesnou Vojtěch Řezáč. „Druhý gól už nehodnotím, bylo to otevřené a už byl konec zápasu. Předtím šel ale náš Procházka sám na bránu a minul. Když běžíme sami na bránu, tak to nedáme. S takovou nemůžeme získat body. Zase jsme pomohli mančaftu pod námi a zbytečně mu darovali body. Byl to minimálně remízový zápas a bod jsme si měli odvézt," poznamenal znojemský kouč.

Ke Krumlovu se přiklonilo více štěstí. „Byl to naprosto vyrovnaný zápas, klasické derby. Hráli jsme sice více na jejich půlce, ale ve finále to bylo o tom, kdo dá gól. Na šance to bylo vyrovnané. Zkrátka my jsme dva góly dali a oni ne," konstatoval Holátko.

Emoce v zápase mužstev z jednoho okresu vzbuzovali zejména sudí. „Bylo to díky rozhodčím vyhecované více jako derby s Ivančicemi. Posledních dvacet minut pustil zápas na obě strany až moc do extrémů. Na těžkém terénu to zavánělo zraněním na jedné či druhé straně," podotkl krumlovský trenér.

Tři body posunuly Krumlovské v tabulce na jedenácté místo za desátý Inzert Expres. Ten se v příštím kole utká doma s devátým Bzencem. Krumlov čekají páté Ratíškovice.

FC Moravský Krumlov – FK Inzert Expres Znojmo 2:0 (1:0)

Branky: 30. Zelníček, 90. Řezáč. ŽK: 84. Zeníček, 86. Hlučil – 82. P. Železný. Rozhodčí: Ticháček – Štipčák, Vodák. Diváků: 150.

Moravský Krumlov: Thiel – Klodner, Zelníček, Hlučil, Jursa, Machotka, Matějka, Kabeka (67. Staněk), J. Procházka, Andres (76. Svoboda), Schwarz (61. Řezáč).

IE Znojmo: Vítamvás – Šplíchal, Veselý, Šťáva (76. Dufek), M. Procházka, Samek, Škvařil, Černý, Kubále (58. P. Železný), Mařík, Ostrý (53. Horák).