Druholigové Znojmo vstoupí o víkendu do prvního kola poháru Českomoravského fotbalového svazu zvaného Ondrášovka cup. Soupeřem jim bude Žďár nad Sázavou a senzací by byl snad jen nepostup znojemských fotbalistů do druhého kola.

„Přiznám se, že jsem se ani na Znojmo nejel mrknout, abych se podíval, kdo nás tam může ohrozit. Je to soupeř, který hraje o dvě soutěže výš, takže si neděláme žádné velké naděje na úspěch,“ sdělil kouč Žďáru nad Sázavou Petr Nedvěd.

Znojemští fotbalisté v loňském ročníku skončili nečekaně už ve druhém kole, a to na kopačkách divizní Třebíče. „Tenkrát jsme prohráli 1:2 brankou tři minuty před koncem řádné hrací doby. Byli jsme zklamaní,“ vzpomněl kouč Bohumil Smrček.

Tentokrát stojí před Znojmem ale obrovská výzva. Pokud by zvítězilo, čekal by na něj vítěz utkání Bystrc–Břeclav. Poté už by přivítali svěřenci Bohumila Smrčka na svém hřišti hráče Bohemians 1905. Naprostou senzací by pak bylo v případě vítězství další kolo, kde by se jihomoravští fotbalisté postavili úřadujícímu vicemistrovi pražské Spartě. „Samozřejmě je to pro nás motivace a žene nás to dopředu. Jsou ale před námi dva kroky, které rozhodně nebudou jednoduché,“ naznačil znojemský kouč.

Do zápasu by měl jít znojemský tým v téměř kompletní sestavě. „Uvidíme, jak na tom budou hráči po zdravotní stránce. V posledním přípravném utkání jsme šetřili Yonova s Pacandou, protože mají lehčí zranění,“ doplnil. Utkání prvního kola Ondrášovka cupu startuje dnes úderem sedmnácté hodiny na fotbalovém stadioně ve Žďáře.