Čtenáři Znojemského deníku Rovnost v anketě O nejlepšího sportovce Znojemska pro rok 2009 zvolili jako vítěze kapitána fotbalového týmu 1. SC Znojmo.
Todor Yonov zatím se svým celkem vede tabulku Moravskoslezské fotbalové ligy a cíl elitního znojemského fotbalového družstva je jasný. Dostat se mezi druholigovou smetánku.

Čtenáři vás zvolili sportovcem roku. Co to pro vás znamená?
Respektuji všechny sportovce, kteří v anketě byli. Znamená to pro mě strašně moc. Když jsem se o nominaci dozvěděl, měl jsem jasného favorita v Radku Hamanovi. Ale takový je sportovní život a mně nezbývá než poděkovat všem fanouškům, kteří mi poslali hlas.
Myslíte si, že mohla v anketě hrát roli popularita fotbalového klubu?
Určitě to sehrálo svou roli. Za poslední tři roky šel znojemský fotbal hodně nahoru. Doufám jen, že tento trend si klub zachová.

Teď máte na programu odpočinek a nabírání sil před začátkem zimní přípravy. Jak trávíte svátky klidu?
Jsem doma v Bulharsku. Ale nějak moc se nezanedbávám. Pravidelně chodím hrát bowling, kulečník, stolní tenis, ale odpočnu si i u pokeru. Snažím se tedy být alespoň trošku aktivní.

Příchod nového kalendářního roku také budete trávit v rodinném kruhu?
Doma budu, ale jestli v rodinném kruhu. (smích) Asi posedíme s přáteli a potom budeme slavit zřejmě na nějaké diskotéce. Máme jich doma docela dost.
Když jsme u Vánoc, které trávíte v Bulharsku. Jsou hodně odlišné od těch v České republice?
Jsou hodně podobné, jen s tím rozdílem, že v Bulharsku jsou pravoslavné. Musíme mít u večeře na stole devět postních jídel bez masa.

Vrátíme se k fotbalu. Jak jste spokojen s první polovinou Moravskoslezské fotbalové ligy?
Já jsem naprosto spokojený. Svůj cíl, který jsme si před sezonou dali, jsme dokázali naplnit. Nějaká zaváhání byla, ale nesmíme se koukat zpět, ale směrem dopředu.

Vy osobně máte za sebou hodně zajímavý podzim. Byl jste zraněný, i přesto jste jako obránce dokázal vstřelit sedm branek…
To je pravda. Zranění je za mnou a ty góly? Je jedno, kdo je dá. Kdybych těch sedm branek nedal, dal by je někdo jiný. Důležité jsou pro nás body, ne individuální statistiky.

Zanedlouho vám odstartuje neoblíbená zimní příprava. Jak ji snášíte?
Snáším ji celkem dobře, i když musím přiznat, že ji moc nemusím. Ale nejde o to, jestli se na ni těším nebo netěším. Zimní příprava je hodně důležitá a nezbývá než zatnout zuby a překousnout ji.

Co bude na jaře důležité, aby na třetí pokus postup do druhé ligy vyšel?
Musíme být zdraví a makat naplno jak v trénincích, tak i na zápasech. Nejdůležitější bude, abychom po posledním utkání měli alespoň o bod víc, než druhý tým tabulky.

Kdo by měl být vašim největším konkurentem?
To je jasné. Bude to i přes desetibodovou ztrátu HFK Olomouc. Nesmíme se ale moc koukat okolo sebe. Měli bychom se soustředit hlavně na nás samotné a ne na to, jak budou hrát jiné týmy.

Dvakrát se vám postoupit nepodařilo, letos v to věříte asi mnohem více, že?
Určitě. Všichni už máme s těmito boji velké zkušenosti. Každopádně pokud se kvalitně připravíme na jaro, měli bychom našeho cíle dosáhnout.

Na jarní část soutěže by už měl být zdravotně v pořádku i Milan Pacanda…
Všichni se těšíme na jeho návrat na hřiště. Bude to další zkvalitnění kádru a zejména posílení naší ofenzivní síly.

Budete si dávat nějaké předsevzetí na začátku roku s ohledem na znojemský tým?
Ano. Zatím si to ale nechávám pro sebe. Pokud se to podaří, bude to překvapení pro všechny.