V Třinci krátce hostoval před pěti lety znojemský obránce Tomáš Cihlář. „Už je to dávno, co jsem tam hrál, jeho styl hry se změnil. Ze svého angažmá znám už jen Petra Joukla," povídá devětadvaceti­letý zadák.

Zítřejší soupeř Znojma vyhrál z osmi duelů jediný a posbíral pouze pět bodů. „Musíme podat lepší výkon než proti Táborsku. Každý, kdo se podívá na tabulku, si myslí, že výhra je povinnost. Tři body chceme získat, Třinec je ale nevyzpytatelný a navíc má nového trenéra," varuje Cihlář.

Po poslední prohře s Ústím nad Labem skončilo v Třinci trenérské duo Lubomír Vašek a Martin Zbončák. Proti Znojmu povede tým už nový kouč Jiří Němeček, který jej trénoval i v minulosti.

V předešlém kole navíc skončila třízápasová série výher Znojma na hřišti Táborska. „V druhém poločase jsme se zhoršili a soupeř zlepšil. Táborsko má kvalitní mančaft, na jeho hřišti moc týmů vyhrávat nebude. S bodem jsme nakonec spokojení," tvrdí Cihlář.

I přesto, že Znojmu patří v tabulce slušná pátá příčka, Cihlář vidí v jeho hře mezery. „Musíme si víc dovolit, podržet balon a kombinovat. Upozorňuje nás na to i trenér. Něco jsme si k naší hře řekli v kabině, snad se poučíme," doufá.

PATRIK EL-TALABÁNI