Sokol odehrál teprve první dva přípravné duely ze sedmi, ale už nyní má jasno, na čem musí v těch zbylých zapracovat. „Rozhodně neděláme ukvapené závěry. Zkoušíme různé varianty, ale musíme zlepšit obrannou fázi. V divizi máme třetí nejlepší defenzivu a v tomto trendu chceme pokračovat," hlásí osmadvacetiletý záložník, jenž svému mužstvu pomohl v nedělním utkání jednou brankou.

Švarc, který patří mezi nejstarší hráče v tasovickém kádru, spoléhá na jaře mimo jiné na dobrou partu. „Držíme se víceméně pohromadě, díky tomu víme, co jeden od druhého čekat. Věřím, že právě to je gró našeho podzimního úspěchu," připomíná třetí místo Sokolu v soutěži po podzimní části sezony.

Přesto se Tasovice vyrovnávají v zimní přípravě s odchody dvou hráčů. V týmu skončili záložníci Vojtěch Bula Manfréd Konrád. „Jedná se pro mě o velké překvapení. Na hřišti i v kabině velmi dobře zapadli, takže mě to mrzí. Snad je nahradí Michal Šuráň, který se vrátil z Rakouska, a pomůže nám se s jejich ztrátou vyrovnat," povídá Švarc.

Moravský Krumlov – Tasovice 3:5 (1:3)

Branky: Adamík, Řezáč, Laml – Kirschner 2, Veselý (pen.), Paul, Švarc.

Sestava Tasovic: Pavliv (46. Heneš) – Švarc, Mička, Šuráň, Čermák – Janák, Blahoudek, Veselý (46. Hrobař), Horáček – Paul (46. Kirschner), Svatoš.

ADAM HAVEL