„Náboj má utkání i v tom, že Frýdek je nedaleko mého bydliště Vigantic. Bude tam plno mých známých, rodina. Doufám, že se ukážeme v dobrém světle," burcoval Kučera svůj tým na klubovém webu.

Střetnutí proti bývalým celkům se obvykle neobejde bez motivačních prémií do kabiny. Kučera už má v tomto směru za sebou duel proti rezervě Olomouce, za kterou také dlouho nastupoval. „Má to nabité. Frýdek mu taky moc rád připomenu," smál se znojemský záložník Šimon Šumbera.

Jihomoravané pojedou na hřiště předposledního Frýdku-Místku v roli favorita, ale podobně jako v domácím utkání proti Varnsdorfu, které vyhráli 2:0, nehodlají nic podcenit. „Tabulkově možná zápas volá po třech bodech, ale ve druhé lize není žádný duel lehký. Soupeř má v této sezoně i velkou porci smůly," varoval Šumbera.

Ofenziva platí

Zatímco Frýdek-Místek nastřílel v devíti zápasech jen sedm gólů, Znojmo je s dvaceti trefami spolu s Ústím nad Labem nejlépe střílející družstvo Fotbalové národní ligy. „Snažíme se dostat do zakončení co nejvíc. Daří se nám šance proměňovat, takže zatím si v tomto směru vedeme dobře," ocenil Šumbera ofenzivní sílu mužstva.

O čtvrtinu branek se postaral útočník Rostislav Šamánek, jenž dvěma góly zajistil i výhru proti Varnsdorfu. „Šami je náš nejlepší střelec, umí dávat i góly hlavou, byť není tak vysoký. Máme v sestavě ale i další hráče, kteří dávají góly. Pro nás je dobře, že se soupeř nemůže soustředit jen na jednoho, ale máme branky rozložené na víc lidí," vysvětlil Šumbera.

Ovšem i Frýdek-Místek se v posledních zápasech brankově probudil. V minulých dvou zápasech na domácím hřišti nastřílel vždy tři góly a urval dvě remízy. V předešlém kole proti Pardubicím přitom dotáhl z 0:3 na 3:3. „Už se musíme konečně chytit. Je třeba jít trpělivě zápas od zápasu a každopádně si musíme všichni vzít z utkání s Pardubicemi velké ponaučení. Poslední čtvrthodinka byla přesně to, co bychom měli v dalších zápasech předvádět. Obrovská bojovnost a nasazení. Musíme zkrátka jezdit po pr…, jak se říká," vybízel své spoluhráče kapitán Petr Literák na klubovém webu.