Právě Pavlice byly rivalem, který mohl ohrozit vítězství FK Znojmo v soutěži. V závěru jarní části ale pavličtí fotbalisté nezvládli některé zápasy a vysoko prohráli i v Oblekovicích, přitom od 16. minuty vedli a domácí srovnávali až ke konci prvního poločasu. „Kluci si nejsou schopni dát balón. Je to v hlavách. Dají první gól a myslí si, že to půjde samo. Pak soupeř vyrovná a je po nich,“ lamentoval trenér Pavlic Josef Částek.

Pavlice hrály nejvýše v okresním přeboru. Na postup do třetí třídy ale nemyslely. „Nemáme na to, abychom hráli vyšší soutěž,“ dodal Částek.

Postoupit nechtějí ani hráči z FK Znojmo. „Vzhledem k našemu věkovému průměru zůstaneme ve čtvrté třídě. Před sezonou jsme neměli cíl vyhrát, ale po povedeném podzimu, když jsme jen jednou remizovali a jinak vše vyhráli, tak jsme si řekli, že chceme být první,“ prohlásil trenér FK Znojmo C Jiří Samek.

Ilustrační foto.
Tasovice chtějí pokořit milník. Bojují o nejlepší umístění v historii

Jeho mužstvo je vzhledem k průměrnému věku nejstarší na okrese. „Věkový průměr je kolem čtyřiceti let,“ tvrdí Samek. Vypadá to ale, že trenér svému týmu roky ubírá. „To bude daleko horší,“ směje se hráč Jan Lattner. Ten oslaví letos pětapadesát let a je nejstarším pravidelně hrajícím fotbalistou v týmu. „Dnes jsem si uvědomil, že bych už měl hráčskou kariéru ukončit. Budu pomáhat u A týmu,“ prozradil.

FK Znojmo čerpá ze zkušeností hráčů. „Úspěch céčka je díky našemu skvělému trenérovi a je tady vynikající parta chlapů. Máme mezi sebou borce, kteří mají zkušenosti s daleko vyššími soutěžemi,“ konstatoval Lattner.

Důležité je také nadšení, které celý tým má. „Všichni chceme hrát v zápase. Dnes nás tu bylo dvaadvacet. Ve čtvrtek spolu trénujeme a mimo fotbal jezdíme třeba na dovolenou a chodíme na pivo,“ sdělil Lattner.

Ten je známý také jako fotbalový trenér. Trénoval mnoho mužstev na Znojemsku. A jeho syn, také Jan Lattner, je skvělým hokejistou znojemských Orlů.

Ještě staršího hráče ale FK Znojmo má. Je jim Milan Železný. Letos oslaví sedmdesát let. V podzimní části nastoupil v několika utkáních a proti Olbramkostelu dal gól z penalty. „Trápí mě achilovky. Musím je vyléčit a na podzim chci zase hrát,“ řekl odhodlaně Železný. Jeho syn Petr a vnuk David hrají ve stejném klubu.

Vnuk je nadějným fotbalistou v žácích a v budoucnu o něm třeba uslyšíme jako o Andreje Staškové, která za FK Znojmo začínala, a je útočnicí pražské Sparty a českou reprezentantkou. Z fotbalistů FK Znojmo to tak dotáhla nejdále.

FK Znojmo – TJ Pavlice 5:2 (1:1)Branky: 44. Gavelčík Lukáš, 59. Pospíchal Marek, 65. Pospíchal Marek, 77. Klaška Petr, 83. Gavelčík Lukáš – 16. Novotný Lukáš, 67. Částek Luboš. ŽK: Březina Václav (Pavlice). Rozhodčí: Peřinka Jiří. Diváků: 80.
FK Znojmo: Rehberger Marek – Lattner Jan, Pavlů Lubomír, Doválel Aleš, Gavelčík Lukáš, Pěnkava Tomáš, Klaška Petr, Svoboda Jan, Dočekal Dalibor, Kalina Lukáš, Hellinger Jaroslav. Náhradníci: Benda Martin, Holzbauer Václav, Pavelka Martin, Pitour Karel, Dohnal Marek, Pospíchal Marek, Řiháček Miloš.
TJ Pavlice: Krejčí Petr – Holík Jan, Novotný David, Částek Luboš, Svoboda Marek, Březina Václav, Novotný Lukáš, Otáhal Martin, Němec Lukáš, Hochman Radim, Eberl Kamil. Náhradníci: Šula Jan, Vanžura Karel, Čech Adam, Hotový Michal, Outulný Martin.

Most přes Dyji pod znojemskou přehradou. Ilustrační foto.
Tři měsíce bez aut. Ve Znojmě opraví staticky nestabilní most přes Dyji