Tým se sice v jarní části sezony spíš trápí, v posledních dvou zápasech však ukázal srdce. „Samozřejmě cítíme trochu uklidnění. Lepší náladu jsme měli už po předchozí remíze ve Frýdku-Místku, kde jsme v deseti dotáhli dvoubrankové manko. Proti Táborsku jsme si věřili, a byli většinu zápasu lepší. Škoda, že jsme nepřidali dva tři góly a nedohráli víc v klidu,“ říká znojemský obránce David Helísek.

Po zranění Tomáše Cihláře teď dokonce nastupuje s kapitánskou páskou. „Bohužel Tomáš i Radek Mezlík jsou zranění, takže jsem ji vzal jako nejstarší hráč. Není to novinka, už jsem kapitána dělal i dřív,“ zmiňuje.
Znojmo trápí rozsáhlá marodka. „Trenér to má hodně složité. Nevím, jak sestavu poskládá. Kvůli zraněním nemůžeme moc rotovat sestavu. Máme deset nebo jedenáct hráčů do pole a dva brankáře. Musíme to nějak odehrát. Na lavičku nám chodí dorostenci. Kluci, které vidím poprvé v životě,“ popisuje pětatřicetiletý hráč.

Tým se navíc musí vyrovnat s druhým „anglickým“ týdnem v řadě, kdy hraje mezi víkendovými zápasy další vložené utkání. „Máme teď lehčí, regenerační tréninky, abychom se dali dohromady na dalšího soupeře,“ vysvětluje.

Znojmo se ve středu pokusí prodloužit třineckou šňůru bez výhry, která aktuálně čítá už devět duelů. „Musíme k utkání přistoupit jako proti Táborsku. Chceme určitě potvrdit vítězství. Věříme si,“ dodává zkušený Helísek.