„Odešli tři zkušení kluci. Nikdy jsem se nezříkal vůdčí role a teď patřím k těm starším. Celá obrana zůstala a z ní musí být taky cítit klid," povídá střední záložník o defenzivě v čele s Radkem Mezlíkem či Tomášem Cihlářem.

Mezi odchozími hráči je i Tomáš Okleštěk. Nepožitek svého bývalého kolegu může zastoupit. „Uvidíme, kdo přijde do středu zálohy. Samozřejmě vždy mě to táhlo spíš dopředu, ale nechám se překvapit," míní Nepožitek, jenž většinou plní roli defenzivního štítu.

Olomoucký rodák čerpal na novou sezonu síly v České republice. „Jeli jsme na víkend s přítelkyní na jižní Moravu, jinak jsme byli spíš doma v Prostějově. První týden jsem se snažil nic nedělat, protože sezona byla náročná a chtěl jsem si odpočinout," říká Nepožitek.

BOJ S VÁHOU

V letní přípravě si protrpí vždy první dny. „Bojuju s volnem. Nejsem typ, co při dovolené nepřibere, ale vždycky to nějak doženu. Začátky jsou nejhorší. To vám potvrdí každý fotbalista," směje se. „Máme vážení každý týden, nejen v přípravě, takže o pozornost trenérů máme postaráno," dodává s úsměvem.

Ve znojemském dresu se představil už v 85 zápasech a letos přidá další. „Vždy se mi tady dařilo. Bral jsem 
v potaz všechno možné, ale nevím, kam jinam bych mohl jít. Ze druhé ligy jsem v nejlepším týmu, co jde. Když přijde nabídka z první ligy, tak neváhám, ale jinak jsem spokojený," ujišťuje Nepožitek.

Ve Znojmě je nyní natrvalo. Předtím vždy jen hostoval na jihu Moravy ze Sigmy Olomouc, proti které si na podzim i zahraje. „Samozřejmě jde o větší motivaci, ale duel neberu nějak extra prestižně. V Sigmě už nejsem delší bodu," dodává.