Takový vánoční dárek pro něj představoval nečekané překvapení. „Vůbec nic jsem nečekal, protože před dvěma týdny jsme obletěli Austrálii a letadel už jsem měl hodně. Pak však přišel tento dárek a jsem za něj opravdu hodně rád," pokyvuje nadšeně znojemský fotbalista.

Dovolenou si užívá především mimo domov, protože už začátkem prosince vyrazil směr Austrálie, Filipíny nebo Thajsko a vrátil se teprve před Vánocemi. „Udělali jsme si takový okružní výlet kolem světa," usmívá se.

Olomoucký odchovanec si z cest dovezl množství nesmazatelných zážitků, ale jeden mezi nimi vyčnívá. „V Thajsku jsem si hladil malého tygra," zmiňuje. „Mám taky fotky s koalou, klokany. Počasí a moře jsou v těchto místech samozřejmě jiné než v Evropě. Taková dovolená zatím nejde s ničím srovnat," popisuje Nepožitek.

I tak se těšil na návrat a klidné vánoční svátky s rodinou. „Moc rád nelítám a měli jsme asi dvanáct přeletů, což je na mě strašně hodně. Těšil jsem se domů, až si odpočinu aspoň na čtyři dny a pak jsme zase hned letěli," povídá středopolař, který se Znojmem okusil i nejvyšší soutěž.

Při jedení cukroví se příliš hlídat nemusel. „Něco jsem si dal, ale moc toho nebylo, tolik ho nejím. Zato na kapra a salát se těším vždycky," říká hráč s číslem osm na dresu.

Vedoucí celek Fotbalové národní ligy odstartuje zimní přípravu až 11. ledna a Nepožitek na balon nyní moc nemyslí. „Ještě máme čas, začínáme až za dva týdny. Chuť zase přijde," dodává záložník, který ve čtrnácti podzimních duelech vstřelil hned čtyři branky.