„Utkání se rozhodlo v prvním poločase, kdy padly obě branky. My jsme tam měli spoustu nadějných situací, které jsme měli vyřešit kvalitněji. Byli jsme lepší a měli jsme vyhrát, takže je to zklamání, že jsme ztratili body,“ mrzelo trenéra Tasovic Miroslava Steinhausera.

To v týmu soupeře panovala radost. „Pro nás je to dobrý bod z hřiště kvalitního soupeře. Tasovice byly asi šedesát ku čtyřiceti lepším týmem. Měly víc šancí, takže bod je pro nás dobrý. Na druhou stranu jsme trefili tyčku a mohli vyhrát, ale to už by bylo pro domácí hodně kruté,“ zamyslel se trenér Břeclavi David Pazdera.

Jeho svěřenci nyní prochází enormním vytížením. „Hrálo šest hráčů ze základu áčka v základě béčka. Minulý týden to bylo také tak, takže kluci toho mají plné brýle. Klobouk dolů před nimi, že se dokážou kousnout a zvládnou to,“ pochválil Pazdera.

Břeclavští měli štěstí, že Tasovické zradila přesná muška. Zcela v závěru mohl Paul opět skórovat, ale střela šla mimo. Kromě toho si vypracoval v utkání ještě další tři šance. „Věděl jsem, že už bude konec, tak jsem střílel na bránu, ale nedoletělo to tam,“ řekl zkroušeně Paul.

Remíza byla pro střelce velkým zklamáním. „Chtěli jsme vyhrát nad soupeřem, který je v tabulce v dolní polovině. Je to pro nás ztráta,“ litoval Paul.

Do konce soutěže zbývají už jen tři kola. Tasovice se drží na pátém místě se ztrátou bodu na čtvrtý Šumperk. „Motivace nám určitě nechybí. Hrajeme o historicky nejlepší umístění. Zatím jsme byli dvakrát pátí,“ připomněl Paul.

V příštím kole narazí Tasovice na těžkého soupeře. V sobotu jedou na hřiště druhého Žďáru nad Sázavou.

Tasovice – Břeclav 1:1 (1:1)
Branky: 33. Paul – 42. Musil. ŽK: Blahoudek – Wallisch, Fiala. Rozhodčí: Mayer, Soukal, Zaplatilová, Šoukal. Diváků: 210.

Tasovice: Heneš – Hrazdílek, Mička, Blahoudek, Rygl (62. Lapeš P.), Horáček, Švejkar, Paul, Čermák (64. Rapouch), Fukal (80. Lapeš R.), Švarc.

Břeclav: Fibingr – Trčka (62. Bařina), Dobšíček, Hloch, Simandl, Wallisch (90. Serafin), Fiala, Čermák, Musil, Smejkal, Ianosteac.