I podruhé se Nevoga Football Cupu zúčastnilo dvanáct týmů, fotbaloví talenti si užili boje o poháry a medaile. Organizátorům vyšlo i počasí. „Jsme rádi, že se nakonec počasí umoudřilo, zážitek pro diváky i mladé fotbalisty byl o to krásnější,“ řekl pro znojemský klubový web předseda tamní mládeže Jindřich Růžička.

Účastníci byli rozřazeni do dvou skupin, ze kterých se postupovalo do vyřazovacích bojů. Nejlepší pozici po skupinových zápasech měly Skalice a výběr Baníku do osmi let, naopak znojemské týmy osud svedl ke vzájemnému zápasu ve čtvrtfinále.

Tasovičtí fotbalisté (v černém) po sérii tří výher podlehli doma v 25. kole divize D týmu Polné 1:2. Foto: Deník/Lubomír Budný
Návrat do reality. Tasovičtí fotbalisté po vítězné sérii padli doma s Polnou

Znojemský tým do osmi let dlouho trápil své o rok starší kamarády, nakonec však favorit proklouzl do semifinále. V něm po výborném výkonu smetl ostravský Baník 4:0 a čekal jej zápas o triumf.

Skalica ve finále vedla už 4:2, domácí hráči v závěru euforicky vyrovnali na 4:4. Nepohlídali si však následující situaci, slovenští mladí fotbalisté dali gól hned z výkopu a bylo rozhodnuto. „Kluky jsem nabádal, ať se soustředí, že se ještě hraje, ale jejich radost byla natolik velká, že v tu chvíli byli hlavami jinde. Dá se to pochopit, jsou to ještě mladí fotbalisté a užívají si každý moment. Za celý turnaj je musím pochválit,“ podotkl kouč Znojma U9 Miroslav Paul.

Petr Švancara obráží republiku se svou talk show s názvem Já su já.
Švancara líčí, jak ho Svoreň chtěl ve Zbrojovce. Ten reaguje: Jde mu o osobní PR

Triumf si tak odvezla Skalice, stříbro zůstalo ve Znojmě a bronz putoval do Ostravy, která v boji o třetí příčku přehrála další jihomoravský tým – Moravský Krumlov.

Především si však všichni odvezli pěkné zážitky z fotbalového zápolení na znojemském stadionu. „Všem týmům včetně medailistů a vítěze gratuluji ke skvělým fotbalovým výkonům a fair-play soupeření. Už nyní se těšíme na další ročník,“ doplnil Růžička.

Nevoga Football Cup 2024

Konečné pořadí turnaje: 1. MFK Skalica, 2. 1. SC Znojmo U9, 3. Baník Ostrava U8, 4. Moravský Krumlov, 5. 1. SC Znojmo U8, 6. Zbrojovka Brno U8, 7. Práče, 8. Miroslav, 9. FK Znojmo, 10. Dobšice, 11. Hrotovice, 12. Pohořelice.
All-stars turnaje: Brankář: Jan Ekl (Moravský Krumlov). Hráči: Adrien Kostolány (Baník Ostrava U8), Sebo Knotek (MFK Skalica), Max Hudec (1. SC Znojmo U9), David Holek (Zbrojovka Brno U8). Trenér: Jiří Rohlík (Miroslav).