Hektické dny zažívají také fotbalisté v nižších soutěžích. Ani jim se totiž nevyhnuly středeční dohrávky odložených jarních kol kvůli špatnému počasí. Většině týmů zbývá odehrát ještě sedm z třinácti jarních kol.

1.A třída

Miroslav – Šlapanice 2:2 (2:1)

Branky: Hanuška, Iran – Mach, Vlach.

Postavení v tabulce: 13.

Miroslav ztratila vedení 2:1 v předchozím zápase se Zbýšovem, stejně dopadla i se Šlapanicemi. V tabulce je předposlední, o to více ji mrzí ztráta bodů.

„Začali jsme velice dobře, už v 18. minutě skóroval Iran a pak ve 38. minutě dával Hanuška na 2:0. Vypadalo to všechno dobře. Ve 42. minutě jsme z ojedinělé akce dostali na 2:1. Ve druhém poločase jsme asi nezvládli psychiku, kdy v hlavách hráčů bylo, že se hraje o šest bodů. Šlapanice byly určitě třicet minut lepší, i kdy bez šancí, ale nakonec se jim v 81. minutě podařilo vyrovnat. Ztratili jsme body," popsal místopředseda miroslavských fotbalistů Jaroslav Máca.

Příští zápas: Vojkovice – Miroslav.

Jevišovice – Dobšice 2:2 (0:1)

Branky: Kráčman – Stehlík, Zajíc, vlastní.

Postavení v tabulce: Jevišovice, 3., Dobšice 6.

Okresní derby nepoznalo vítěze. „Bylo to vyhecované derby. Po fotbalové stránce to nebyl žádný zázrak. Prohrávali jsme po naší chybě. Poprvé jsme vyrovnávali díky vlastní brance a podruhé, když Kráčman utíkal sám na bránu a nekompromisně zavěsil," přiblížil trenér Jevišovic Jaroslav Ryšavý.

Jeho tým na jaře ještě neprohrál. Dobšickým naopak úvod jara nevyšel, ale zlepšují se. Ztráta bodů v Jevišovicích je mrzela. „Myslím, že jsme měli více ze hry, více šancí. Měli jsme vyhrát, zbytečně jsme ztratili body. Začátek jara nám nevyšel, protože máme v týmu vysokoškoláky a maturanty, a ti se museli připravovat do školy. Teď už se nám sestava stabilizuje a mělo by být vše v pořádku," sdělil dobšický trenér Karel Draábek

Příští zápas: Rájec-Jestřebí – Jevišovice, Dobšice – Šaratice.

Hrušovany – Rájec-Jestřebí 1:1 (0:1)

Branky: Kůra – Palkaninec.

Postavení v tabulce: 8.

Hrušovanští byli rádi za bod. „Pro nás to byla šťastná remíza, protože soupeř byl fotbalovější. Neprávem je na posledním místě v tabulce," konstatoval trenér Hrušovan Robert Koch

Příští zápas: Kunštát – Hrušovany.

Tasovice B – Kunštát odloženo

Kvůli nezpůsobilému terénu nemohlo být utkání odehráno.

Postavení v tabulce: 11.

Příští zápas: Líšeň B – Tasovice B.

1.B třída

Rosice B – Šatov 4:1 (1:0)

Branky: Rutmar 2, Těžký, Nešpůrek – Pospíšil.

Postavení v tabulce: 11.

Šatov pět zápasů po sobě nevyhrál a třikrát po sobě dostal čtyři góly. „Jsme v krizi. Dostáváme góly po hrubých chybách a sami nevyužíváme šance. Jakmile dostaneme gól, sesypeme se," poznamenal šatovský kouč Rostislav Halkoci.

Příští zápas: Šatov – Pohořelice.

Blížkovice – H. Kounice 4:1 (1:0)

Branky: Pikolon, Svoboda, Šrámek, Šíp – Fojtík.

Postavení v tabulce: H Kounice 4, Blížkovice 6.

Blížkovice porazily v derby lépe postavený tým v tabulce. „Nám se na rozdíl od soupeře podařilo využívat šance. Neměli jsme takovou převahu, jak by se podle výsledku zdálo. Bylo to sice bojovné utkání, ale hrálo se slušně, zhodnotil předseda blížkovických fotbalistů Miroslav Fouček.

Kouničtí pochválili výkon svého soupeře. „Blížkovice vyhrály zaslouženě, byly bojovnější a daly pěkné góly. Náš výkon ovlivnilo to, že jsme ve druhé půlce museli brzo dvakrát střídat kvůli zraněním hráčů," řekl kounický trenér Libor Palička.

Příští zápas: Zastávka – Blížkovice, H. Kounice – Cvrčovice.

Únanov – Cvrčovice 3:3 (2:1)

Branky: Čapoun 2, Bulín – Geisler 2, Polus, ČK: Kupka ©.

Postavení v tabulce: 10.

Únanovští pomýšleli na daleko lepší postavení v tabulce, ale zasáhla nepřízeň osudu. Už pět zápasů nevyhráli. V minulém utkání dokonce podlehli rosickému béčku 2:8, když ale chyběla více jak polovina hráčů základního kádru. Na hřišti se objevili dokonce tři brankáři. Jeden v bráně a dvě měl Únanov v poli. Remíza s Cvrčovicemi je hodně mrzela.

„Zbytečně jsme ztratili body. Měli jsme vyhrát. Cvrčovice vyrovnávali na 3:3 z penalty, která neměla být. Rozhodčí se pak po zápase omlouval, ale to nám není nic platné," řekl vedoucí mužstva František Stehlík.

Příští zápas: Chrlice – Únanov.