V desátém kole 1.A a 1.B třídy zvítězily pouze Dobšice v derby s Miroslaví. Cenný bod získalo tasovické béčko na hřišti druhého Bořitova. Hrušovany litovaly ztráty bodů v zápase se záložním týmem Líšně.

V 1. B třídě bylo tasovické béčko rádo za bod z Bořitova. Blížkovice potrápily v závěru utkání Cvrčovice, které připravily o plný bodový zisk. Vysokou prohru si odvezl ze Slatiny Únanov.

1.A třída

Dobšice - Miroslav 2:0 (2:0)

Branky: Stehlík, Čermák.

Postavení v tabulce: Dobšice 5., Miroslav 13.

Miroslavští fotbalisté jsou stále v krizi. Pět zápasů nevstřelili gól. „Už na konci čtvrté minuty jsme měli za sebou dvě vyložené šance a ve čtrnácté minutě jsme nastřelili břevno. Prostě ten gól nedáme. Hráli jsme lepší fotbal, ale nebylo to k ničemu platné. Tím jsme se dostali do situace, že příští zápas hrajeme s Rájcem-Jestřebí o poslední místo v tabulce. Ještě jsem na podzim nedal dohromady kompletní mančaft. To ale není na omluvu. Kluci už si nevěří a jsou v křeči," sdělil trenér Miroslavi Rudolf Čejka.

Dobšice po dvou prohrách vyhrály. „Byl to vyrovnaný zápas. Ze začátku byli lepší hosté. Než jsme se vzpamatovali, tak si soupeř vytvořil dvě šance. Herně na tom Miroslav není špatně, ale trápí se se zakončením," řekl dobšický kouč Karel Drábek.

Příští utkání: Vojkovice - Dobšice, Miroslav - Rájec-Jestřebí.

Kunštát - Jevišovice 2:1 (0:0)

Branky: Mihola, Španěl - Hazucha.

Postavení v tabulce: 6.

Zatímco v minulém zápase nastřílely Jevišovice soupeři sedm gólů, tentokrát je koncovka zradila. „Výsledek je pro nás zklamáním nad ztrátou bodů, protože kluci hráli velice dobře. Nebyli jsme ale schopni dát gól. Měli jsme sedm či osm vyložených šancí. Naše jediná branka padla poté, co si střelu našeho hráče srazil gólman do brány, takže to byl takový gól negól," přiblížil trenér Jevišovic Zdeněk Macháček

Příští utkání: Jevišovice - Líšeň B

Bořitov - Tasovice B 0:0 (0:0)

Postavení v tabulce: 10.

Tasovické béčko remizovalo se silným Bořitovem, ačkoliv bylo oslabené o klíčové hráče Václava Vomočila a Jiřího Čopfa, kteří vypomáhali A týmu. „S remízou jsem spokojený, protože se nám podařilo bodovat na hřišti druhého mužstva v tabulce. Bylo to vyrovnané utkání," zhodnotil tasovický trenér Milan Kalaš.

Příští utkání: Tasovice B - Zbýšov.

Líšeň B - Hrušovany 1:1(1:0)

Branky: Nguyen - Kosec.

Hrušovanští měli smůlu v koncovce, a to je připravilo o plný bodový zisk.

Příští utkání: Hrušovany - Bořitov.

1.B třída

Horní Kounice - Žebětín 1:3 (0:1)

Branky: Palička - Holiš, Kantor, Kovář.

Postavení v tabulce: 4.

Horním Kounicím se přestalo střelecky dařit. „Tak jak nás zdobilo proměňování šancí, tentokrát se nám nedařilo. Hráli jsme aktivně a vytvořili si několik šancí. Měli jsme situace řešit jednodušeji. První poločas jsme byli lepší, soupeř ale potrestal jednu naši chybu. Ve druhé půlce jsme vyrovnali a místo toho, abychom stav drželi, tak jsme se hnali za vítězstvím. Dostali jsme po rohu druhou branku. Ke konci už jsme hráli vabank. Asi dvě minuty před koncem jsme dostali na 3:1 a bylo po zápase," popsal kouč Horních Kounic Jiří Kotlán.

Příští utkání: H. Kounice (16. 10.), Rosice B - H. Kounice.

Cvrčovice - Blížkovice 2:2(0:0)

Branky: Maistryszin, Zbořil Velčický, Řeřucha.

Postavení v tabulce: 8.

Blížkovice si z hřiště silných Cvrčovic odvezly cenný bod. „V mužstvu Cvrčovic hraje osm futsalistů z Tanga Brna. Zrovna proti nám všichni nastoupili a hráli velice dobře. Vedli 2:0 a my jsme v 80. minutě snížili a minutu před koncem vyrovnali. Domácí pak byli hodně naštvaní," poznamenal předseda blížkovických fotbalistů Miroslav Fouček.

Příští utkání: Blížkovice - Chrlice.

SK Slatina - Únanov 7:1 (2:0)

Branky: Ostrý 4, Mikšíček 2, Mudruněk Dulík.

Postavení v tabulce: 11.

Únanovští fotbalisté si z hřiště vedoucího celku 1. B třídy odvezli vysokou porážku. „Udělali jsme neskutečné hrubé chyby a kvůli tomu prohráli. Ve druhé půlce jsme ještě snížili na 3:1. Pak ale soupeř přidal čtvrtý gól a už to kluci jen dohrávali," zmínil vedoucí mužstva Únanova František Stehlík.

Příští utkání: Únanov - Šatov.

Šatov - Tuřany 0:0 (0:0)

Postavení v tabulce: 10.

Bezbrankovou remízou skončilo utkání Šatova s Tuřany. „Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme tři vyložené šance stejně jako soupeř. Byl to zápas brankářů, v němž oba bezchybně zachytali," doplnil šatovský kouč Rostislav Halkoci. Jeho tým čeká v dalším utkání derby s Únanovem. „Je škoda, že ve stejnou dobu hraje Znojmo se Žižkovem," dodal Halkoci.

Postavení v tabulce: 10.

Příští utkání: Únanov - Šatov.