1.A třída

Šlapanice - Hrušovany nad Jevišovkou 0:0 (0:0)

Postavení v tabulce: 3.

Hrušovanští fotbalisté si dovezli z venku jeden bod. „Byla to zasloužená remíza. Hráli jsme sice dobře, ale dostali jsme se jen k šestnáctce," zhodnotil hrušovanský trenér Robert Koch.

Příští utkání: Hrušovany - Jevišovice

Dobšice - SK Líšeň B 3:1 (2:0)

Branky: Virgler 3 - Matoušek.

Postavení v tabulce: 6.

Dobšičtí fotbalisté odčinili porážku z úvodního zápasu a na domácím hřišti vyhráli. „Vrátili se nám dva zkušení hráči do obrany. Do patnácté minuty byl soupeř o trochu lepší, ale pak se hra srovnala a ve druhé půlce jsme měli jasně navrch," přiblížil trenér Dobšic Karel Drábek.

Příští utkání: Bořitov - Dobšice

Tasovice B - Jevišovice 1:1 (1:0)

Branky: Čermák - Hazucha.

Postavení v tabulce: Tasovice B 12., Jevišovice 9.

Derby vítěze nenašlo. Mužstva si proměnila pořadatelství. Na umělé trávě jevišovického hřiště se totiž ve vysokých teplotách nedá hrát.

„Měli jsme více šancí a vedli 1:0, pak jsme ale bohužel dostali asi deset minut před koncem po velkém nedorozumění obrany a brankáře vyrovnávací gól. Tím jsme soupeři darovali bod," komentoval kouč Tasovic Milan Kalaš.

Jevišovický tým podržel zejména brankář. „Prvních dvacet minut jsme byli lepší. Vytvořili jsme si tři čtyři gólové příležitosti a jedna z nich skončila na tyčce tasovické branky. Poté začali domácí přebírat taktovku zápasu. Dostali jsme gól po našem nedůrazu. Ve druhé půlce měly Tasovice více šancí a jen díky dobrému výkonu našeho brankáře Šebely jsme nedostali další gól," poznamenal jevišovický lodivod Zdeněk Macháček.

Příští utkání :Tasovice B - Šaratice, Hrušovany - Jevišovice

Miroslav - Zbýšov 1:1 (0:0)

Branky: Suchánek - Hrazdíra.

Postavení v tabulce: 7.

Miroslavský tým opět remizoval. „V první půlce jsme byli lepší a ve druhém poločasu jsme hráli na jejich polovině. V 85. minutě jsme dali gól z penalty a pak jsme v 89. minutě dostali branku z trestného kopu z pětačtyřiceti metrů. Brankář zařval: Mám! A balón vlétl do brány. Tím jsme přišli o tři body," sdělil trenér Miroslavi Rudolf Čejka.

Příští utkání: Sn Brno - Miroslav

1.B třída

Horní Kounice - Pohořelice 2:2 (0:1)

Postavení v tabulce: 11.

I ve druhém zápase se fotbalisté Horních Kounic rozešli se svým soupeřem smírem. „Pro nás je to tentokrát ztráta bodů. Soupeř nám dal v prvním poločase gól do kabin a pak zkraje druhé půlky druhý. Byla tam z naší strany nekoncentrace. Stejně jako v minulém utkání jsme dotahovali náskok soupeře. Vyrovnali jsme a opět dávali v devadesáté minutě branku, která byla ale z ofsajdu. Máme problémy s defenzívou," přiznal trenér Horních Kounic Jiří Kotlán.

Příští utkání: Cvrčovice - Horní Kounice

Šatov - Blížkovice 2:1 (0:0)

Postavení v tabulce: Šatov 4., Blížkovice 8.

Nováček z Blížkovic byl blízko bodovému zisku, ale nakonec bral všechny body Šatov. „První půlka přinesla šance na obou stranách. Po přestávce se nám dařilo lépe a dvě příležitosti jsme proměnili. Blížkovice nás ke konci zatlačily, daly gól a mohly i vyrovnat. Byl to dobrý zápas z obou stran. Na to, že jsou Blížkovice nováček soutěže, hrály dobře," chválil šatovský kouč Rostislav Halkoci.

Blížkovice odjížděly ze Šatova zklamané. „V prvním poločase jsme měli čtyři šance, které jsme neproměnili a ve druhé půlce pak přišel trest. Šatov dal na 1:0. My jsme otevřeli hru a dostali jsme druhou branku. Je škoda, že jsme tam ztratili body," litoval předseda blížkovických fotbalistů Miroslav Fouček.

Příští utkání: Pohořelice - Šatov, Blížkovice - Zastávka

Žebětín - Únanov 3:1 (2:0)

Branky: Holiš, Kantor, Krejčí - Čapoun. ČK: Zika (Únanov)

Postavení v tabulce: 13.

Únanovští prohráli i druhý zápas nové sezony. „Naši hráči nepodali výkon, jaký měli. Dopoledne se zúčastnili turnaje v beach volejbale a odpoledne pak na fotbale nehráli dobře. Střídali jsme je dorostenci, kteří předvedli, jak se hraje srdíčkem," prohlásil trenér Únanova František Stehlík.

Příští utkání:Únanov - Rosice B