Jenže svěřenci Karla Šíbla diktují tempo a dobývají krajskou fotbalovou soutěž.

Několik sezon se Tasovice snažily prokousat z I. A třídy Jihomoravského kraje do krajského přeboru. Podařilo se jim to až na několikátý pokus, a to v loňské sezoně.

V nové soutěži, krajském přeboru, měli svěřenci Karla Šíbla jasný cíl. „Prvotním cílem bylo udržet se. Zatím se nám daří, drží se při nás štěstíčko a budeme se snažit být na špici co nejdéle. Zároveň ale zůstáváme nohama na zemi,“ přiznal Šíbl.

A tasovickému Sokolu se opravdu daří. Hned v prvním jarním kole se prokousal na čelo tabulky, kterou vede o bod před Ráječkem. Ani ve druhém kole nezaváhal, když zdolal poměrem 3:1 Bavory.

„Je to paráda. Kluci se do toho opřeli, daří se jim, chodí hodně lidí a všichni to s nimi prožíváme. Navíc je na hřišti skvělá atmosféra a někteří fanoušci chystají na doma zase nějakou divočárnu,“ neskrýval své nadšení velký fanda a správce hřiště v jedné osobě Jan Harenčák.

Kdo by si myslel, že Tasovice patří mezi moderní kluby, které investují statisíce do nových hráčů, aby se dostali co nejvýše, je na omylu. „S cizími hráči jsme se už před sezonou rozloučili a stavíme to na těch svých. Máme i dobrou mládež, takže je kde brát. Zatím to funguje. Kluci mají chuť trénovat, hrát a hlavně vítězit,“ dal jasně najevo, že Tasovice patří k týmům, které podporují klubismus trenér Šíbl.

Tasovická jízda za letošním překvapením krajského přeboru ale není zdaleka u konce. Fotbalisty čeká ještě dvanáct zápasů. „Naše cíle se nezměnily. Zatím se nás drží štěstí, ale i hráči jsou zdravotně v pořádku. Samozřejmě bychom se postupu nebránili. To je ovšem předčasné. Musíme být stále skromní, ke všemu přistupovat zodpovědně a ke každému duelu jít se stoprocentně čistou hlavou. Ono dneska to vypadá dobře, ale týden se s týdnem sejde a všechno může být jinak,“ zůstává nohama na zemi tasovický kouč.

Už o víkendu čeká Tasovice těžký zápas. V derby se představí na půdě Moravského Krumlova, odkud se zrovna moc bodů nevozí. „Celý týden se na to připravujeme. Bude to hodně těžký zápas ve velmi emotivním prostředí. Do zápasu půjdeme naplno a pokusíme se urvat co nejvíce bodů,“ vzkázal do kabiny Moravského Krumlova generál prvního celku tabulky.