Po dvou porážkách na hřišti soupeřů jste doma opět zvítězili. Co jste změnili oproti minulým zápasům?
Velký podíl na vítězství má návrat dvou hráčů po zranění, která se nám v poslední době nakupila. V minulém utkání nám chybělo pět kluků ze základní sestavy. Tentokrát jsme měli opět k dispozici obránce Lukáše Hrazdílka se záložníkem Marcelem Blahoudkem, kteří nám moc pomohli. Po dvou prohrách jsme navíc chtěli opět uspět.


Znovu vám nevyšel začátek klání, když jste v sedmnácté minutě prohrávali 0:1. V čem vidíte příčinu?
Nejspíš je to nesoustředěnost na začátku utkání. Jde o individuální chyby, když se někdo z nás nekoncentruje a zbytečně dostaneme góly, které pak musíme dohánět. Není to tím, že nás soupeř od začátku přehrává.


Čím vás soupeř nejvíc potrápil?
Stará Říše oproti minulým sezonám omladila mančaft, protože se loni těsně zachránila. Posílili ji noví hráči z Vysočiny a kluci, kteří dřív hráli ve Znojmě. Třeba bývalý znojemský hráč Roman Nehyba nám dělal problémy ve středu hřiště. Díky němu nás Říše v prvním poločase na středu hřiště přehrávala.


V domácím prostředí máte plný počet bodů, venku jste třikrát prohráli. Cítíte se na hřišti soupeře svázanější?
Na venkovních prohrách se podepsala zranění. K zápasu v Šumperku jsme odjížděli s jedním náhradníkem, což byl druhý gólman. Neměli jsme kde brát. Hráči, kteří nastoupili, nemají zkušenosti s divizí a teprve se zapracovávají, což bude chvíli trvat. Snad se zranění hráči brzy vrátí, nastartujeme se a budeme bodovat častěji.


Jak to aktuálně vypadá s marodkou týmu?
Stále nemáme k dispozici tři hráče, kteří se v nejbližší době asi nevrátí. V neděli se navíc zranil záložník Robin Hrobař. Všichni kluci mají něco s kolenem, což je na delší dobu. Uvidíme, kdy naskočí.


O víkendu se představíte na hřišti předposlední Velké Bíteše. Na co zaměříte?
Velká Bíteš nemá moc bodů, taky se jim aktuálně moc nedaří. V neděli prohráli v Rosicích 0:7. Určitě to ale chtějí napravit a zvítězit. Na Bíteš ale v celku umíme. Loni jsme je porazili v poháru a stejně tak na konci sezony, když jsme otočili na 2:1. Záleží, jakou taktiku soupeř zvolí. Jestli zavře hru a bude chtít za každou cenu uhrát bod, nebo bude hrát otevřenou partii.


Po pěti kolech držíte devátou příčku. Jaký je cíl do pokračování sezony?
V minulých letech jsme urvali páté místo, což se pokusíme zopakovat nebo vylepšit. Zranění nás zbrzdila, takže rozjezd není optimální. Mrzí nás především zápas s Havlíčkovým Brodem, ve kterém dal soupeř v závěru dve branky za pět minut a zvítězil. Tyto tři body nám schází. Musíme je získat někde jinde.