Má z čeho vybírat. Po úvodní prohře 1:2 na Vysočině musel oželet kapitána Davida Helíska, stopera Igora Cukoviče a střelce Jakuba Teplého. Do základní sestavy poslal zimní posily Filipa Maksiče, Šimona Šmehyla a po přestávce Van-Daveho Harmona.

RADOST TRÉNOVAT

Právě ve druhé půli nastřílelo Znojmo čtyři branky a zničilo Chrudim. „Tvorba sestavy není složitá. Chlapci pracují velmi dobře, po takovém zápase šla psychika obzvlášť nahoru, je radost kluky trénovat,“ libuje si znojemský kouč.

Zůstává však tajemný při otázce, na které z fotbalistů ukáže pro sobotní duel osmnáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. „Třinec se pokusíme překvapit jako Chrudim druhý poločas, takže musíme hráče vybrat typologicky právě na soupeře. Spíš koukáme na taktickou stránku. Jde o to, zda budeme mít šťastnou ruku,“ popsal.

Slavící fotbalisté Liverpoolu Virgil Van Dijk (uprostřed) a Roberto Firmino (vpravo).
Čtyři anglické kluby po letech ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Zaútočí na titul?

Dá se očekávat, že do obrany se vrátí kapitán Helísek, v ofenzivě se o slovo hlásí liberijský forvard Harmon. „Jsem zastánce toho, aby hráči rotovali, vládla konkurence. Nikdy se u mě nestalo, že bych třeba dva tři zápasy po sobě měl totožnou sestavu. I patnáctý hráč v týmu může být v základu, záleží, jak pracuje v týdnu,“ vysvětluje trenér, který se týmu ujal na začátku února.

Při tréninku vyžaduje plnění detailů. „Sledujeme, jak se hráč chová každý den, co dělá při ztrátě balonu, jaké má automatizmy. Když někdo pracuje dva dny na sedmdesát procent a šetří se, protože si myslí, že v sobotu může hrát, má smůlu. Potřebuji, aby všichni pracovali na sto procent každý den, protože jedině tak se zlepší. Jak trénují, tak hrají, to je moje krédo,“ vysvětluje Šturma.

Zápas 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGYZdroj: Redakce

POVEDENÉ POSILY

Radost mu dělají nováčci, které klub v zimě přivedl. Vždyť slovenský ofenzivní hráč Dominik Kunca nastřílel Chrudimi hattrick, prosadil se i záložník David Machalík. „Hrozně mě těší, že jsme měli šťastnou ruku a dobré oko, ale je teprve začátek. Posily rychle zapadly do kolektivu a pomáhají týmu, ale není to jen o nich. Většina hráčů podává mnohem lepší výkony než na podzim,“ uvažuje znojemský kouč.

Ilustrační foto.
Strážníci řešili konflikt řidiče autobusu s cestujícími. Kvůli dítěti

Jedenáctý Třinec a dvanácté Znojmo dělí v tabulce jediný bod, ovšem Jihomoravanům se ve Slezsku zrovna nedaří. Prohráli tam oba poslední duely. „Vyhrát na hřišti soupeře je ve druhé lize těžké. Bohužel se to ještě nepovedlo. Doufám, že se to podaří v sobotu,“ říká pro klubový web Teplý, jenž přišel do Znojma právě z Třince.